5 stycznia 2009
Sample Image
Styczeń na Extreme Sports Channel

Drugi dzień Dakaru

Sample Image Drugi dzień Rajdu Dakar, podobnie jak pierwszy, był pomyślny dla zawodników ORLEN Team.  Tym razem zawodnikom przyszło się zmierzyć z etapem biegnącym z Santa Rosa de la Pampa do Puerto Madryn (837 km). Motocykliści ORLEN Team zapowiadali spokojną jazdę na tym krótkim OSie. I rzeczywiście obyło się bez zbednychy przygód.

Sample Image Tym razem najwyżej został sklasyfikowany debiutant Jakub Przygoński, który zajął 11. miejsce. Zaraz za nim uplasował się Czachor. Marek Dąbrowski zajął 44. miejsce. Czachor spadł z rewelacyjnej drugiej pozycji na czwartą lokatę w klasyfikacji generalnej. Prawdziwe ściganie zaczyna się jednak dopiero jutro – trzeci etap z Puerto Madryn do Jacobacci (695 km) ma aż 616 km odcinka specjalnego.