Trzy tygodnie do startu SuperEnduro w Krakowie
19 listopada 2019
Ostatnia prosta do Mistrzostw Świata SuperEnduro!
21 listopada 2019
Pokaż wszystkie

Duust Rally Team w Rajdzie Dakar 2020

Sezon 2020 rozpoczniemy od najważniejszego święta w świecie rajdów off-roadowych. 5-17 stycznia zespół Duust Rally Team weźmie udział w 42. edycji Rajdu Dakar, która po raz pierwszy odbędzie się na terenie Królestwa Arabii Saudyjskiej.

Przyszłoroczna odsłona tego wydarzenia będzie wyjątkowo ekstremalna. Organizatorzy zapowiedzieli ją jako jedną z najtrudniejszych edycji w historii tej imprezy. Po raz pierwszy maraton zostanie rozegrany na Bliskim Wschodzie, na terenie ogromnej pustyni. Zawodnicy ścigać się będą łącznie w 12 etapach przebiegających przez bardzo urozmaicone tereny Arabii Saudyjskiej.

Decydujące fazy rajdu rozegrane zostaną w obrębie trzech miast: Jeddah – symbolizującym historyczne korzenie kraju, Riyadh – obrazującym siłę królestwa oraz Qiddiya – będącym przykładem przyszłościowego rozwoju państwa. Różnorodność obszaru, w skład którego wejdą między innymi wymagające kaniony, zdradzieckie wydmy czy dzikie tereny górskie, zapewni uczestnikom rajdu niezapomnianą przygodę.

W ciągu dwóch tygodni uczestnicy zmierzą się w rywalizacji nie tylko ze swoimi konkurentami, ale także z nieprzewidywalnym terenem oraz z własnymi słabościami.

Dust Rally Team to jedyny polski zespół rajdowy obsługujący zawodników z całego świata zarówno podczas Dakaru jak i innych maratonów pustynnych. Na rynku rajdowym istnieje od 2014 roku i łącznie przygotował on do startów ponad 40 międzynarodowych zawodników. Największym sukcesem zespołu był debiutancki start Australijczyka Tobiego Price, który zajął 3. miejsce w klasyfikacji generalnej Rajdu Dakar 2015.

W skład teamu w nadchodzącym rajdzie wejdą:
  • Jacek Bartoszek /Polska – motocykl KTM Rally Replica 450
  • Paweł Otwinowski /Polska – kład Yamaha Raptor 700
  • Ben Young /Australia – motocykl KTM Rally Replica 450
  • Abdullah Al Shatti /Kuwejt – motocykl KTM Rally Replica 450
  • Mohammed Balooshi /ZEA – motocykl KTM Rally Replica 450
  • Francisco Arredondo /Guatemala – motocykl KTM Rally Replica 450
  • Arunas Gelazninkas /Litwa – motocykl KTM Rally Replica 450

Od 2019 oficjalnym sponsorem zespołu Duust Rally Team została marka odzieżowa Diverse (Diverse Extreme Team), która podczas nadchodzącego wydarzenia otrzymała również miano Dakar Technical Partner. Tytuł ten oznacza, że polska firma została oficjalnym producentem odzieży Dakar 2020.

Link do kolekcji możecie znaleźć TUTAJ

Aby być na bieżąco z najświeższymi informacjami dotyczącymi startu teamu podczas rajdu Dakar zapraszamy do śledzenia STRONY WWW oraz oficjalnych profilów Diverse Extreme Team na FACEBOOKu i INSTAGRAMie

fabjanski, advertising, fashion, commercial, editorial, portrait, creative, art

DIVERSE EXTREME TEAM to siła, adrenalina, łamanie barier i moc, która drzemie tylko w wybranych. Marka znana jest ze swojego zamiłowania do sportów extremalnych, co wyraża poprzez zaangażowanie w liczne zawody i sponsoring męskich, niebezpiecznych aktywności. Daje możliwości by pokonywać siebie i doświadczać niemożliwego.

Diverse Extreme Team to przekraczanie wewnętrznych granic, zarówno dla kibica, jak i sponsorowanego zawodnika, a docelowo, także klienta. Kolekcje tworzone pod tym brandem przeznaczone są głównie dla mężczyzn. Mrocznymi kolorami odzwierciedlają silny charakter marki, a mocne akcenty kolorystyczne to pewność bycia zauważonym! 

Dakar collection to jedna z licencjonowanych linii DEXT. Odzwierciedla szalone wyzwania, morderczą walkę o założony cel i misje, które muszą zostać spełnione, mimo piekącego słońca i trudnych warunków pogodowych – to sedno Diverse Extreme Team.

Fanpage teamu DUUST – TUTAJ

Autor informacji: Agencja Sport UP

dodała: Ruda

Partnerzy

facebook youtube