Science of Supercross – układ wydechowy
29 stycznia 2020
Kalendarze zawodów na 2020 rok
31 stycznia 2020
Pokaż wszystkie

Edgar Torronteras na Freestyle Heroes w Gliwicach

Edgar Torronteras – wielokrotny medalista X Games, zwycięzca Red Bull X-Fighters, stylowy zawodnik, porywający tłumy odkąd pierwszy raz usiadł na motocyklu. człowiek legenda zagości w Gliwicach.

Kiedy pierwszy raz widzi się Edgara na motocyklu nie można oprzeć się wrażeniu, że każdy trick przychodzi mu łatwo, a do tego czerpie z jazdy i występów przed widzami ogromną frajdę. Być może dlatego od lat porywa tłumy na największych wydarzeniach w Europie i na świecie. W marcu zagości podczas Freestyle Heroes w Gliwicach i jesteśmy pewni, że ponownie zrobi niesamowite show.

ET początki

Edgar zaczął jeździć na motocyklu pod wpływem ojca, który kupił mu pierwszy motocykl gdy ten miał 4 lata. Szybko okazało się, że mały Edgar ma naturalny talent do motocrossu. Od pierwszych treningów, przez wszystkie klasy młodzieżowe, aż po Mistrzostwa Hiszpanii. Regularnie startował także w AMA Supercrossie w USA. Torronteras był już siedmiokrotnym Mistrzem Hiszpanii w Motocrossie, kiedy zdecydował się zacząć swoją przygodę z Freestyle Motocrossem.

FMX na 100%

Edgar swoje pierwsze tricki zaczął wykonywać już w 1995 roku, ale w 100% Freestyle Motocrossem zajął się 6 lat później. W 2001 wystartował w pierwszej edycji Red Bull X-Fighters w Walencji, gdzie zajął drugie miejsce. Rok później, w Madrycie, nie miał już sobie równych. Edgar pokonał takie legendy FMX’u jak: „Mad” Mike Jones, czy Mike Metzger. Niestety z powodu różnych kontuzji i splotów życiowych nie startował w Red Bull X-Fighters w latach 2004–2012. Podczas swojego ostatniego występu w Dubaju ukończył rywalizację na 7. miejscu.

Jest czterokrotnym medalistą X Games w konkursie Best Whip. W 2013 roku zdobył złoto, podczas konkursu w Barcelonie i został pierwszym hiszpańskim zawodnikiem, który wygrał złoty medal X Games od czasu, kiedy Javier Bujanda wygrał konkurencję Vert w 1999 roku.

Kiedy nie trenuje w swoim parku Bananaface Compound z przyjaciółmi Andreu i Victorem, jeździ na snowboardzie, wake’u, uprawia beat box i jest dj’em.

Edgar to prawdziwa legenda i prekursor FMX w Europie i na świecie. Teraz możecie się przekonać sami, dlaczego widzowie na całym świecie zachwycają się jego niepowtarzalnymi występami. 21 marca Edgar będzie z nami w Arenie Gliwice, was też nie może tam zabraknąć!

Bilety do nabycia na EVENTIM.PL

Miasto Gliwice zaprasza

zdjęcia: organizatora
dodała: Ruda

Partnerzy

facebook youtube