Mistrzostwa Świata w Lierop – galeria zdjęć
I Międzynarodowy Festiwal Motocrossu w Bogatyni
15 września 2013

Filip Bukowicz nowym Mistrzem Polski MX 65 2013

podium

podiumMistrzostwa Polski w Gdańsku były ostatnią finałową rundą sezonu 2013, w której Filip Bukowicz z zespołem Cobra Rabittsport Motocross Team zdobył swój pierwszy w życiu tytuł Mistrza Polski w klasie MX 65. Mimo, że do zwycięstwa wystarczyło samo ukończenie wyścigów, to Filip przed swoją publicznością wygrał oba biegi. Tym wynikiem tylko przypieczętował swój pierwszy, a drugi z rzędu dla zespołu Cobra Rabittsport Motocross Team tytuł mistrzowski.

bukowiczW sezonie 2013 rozegrano pięć rund, które Filip przejechał w miarę równo wygrywając siedem z dziesięciu wyścigów. Dało mu to taką przewagę, że ostatnia runda przebiegła bez większego ciśnienia. Motocykl Cobra spisał się bardzo dobrze. Natomiast po Filipie już na treningu kwalifikacyjnym było widać, że jest był pewny swego, kiedy uzyskał pierwszy czas okrążenia. Po jeździe Filipa widać było  jednak, że stać go na więcej, ale pierwszy czas wystarczył, aby uspokoić atmosferę.

wyscigPierwszy bieg rozpoczął konkurent Filipa, który miał przyjemność prowadzić pół okrążenia. Wtedy został wyprzedzony przez Filipa, który prowadzenia nie oddał już do mety. Drugi wyścig należał już całkowicie do Filipa. Po wygranym starcie szybko uzyskał przewagę, co pozwoliło mu spokojnie kontrolować swój ostatni wyścig w Mistrzostwach Polski MX65 2013. Po zakończeniu wyścigu oraz wielu gratulacjach przystąpiono do dekoracji nowych Mistrzów.

Plan zespołu został zrealizowany w 100%. Po zdobyciu tytułu Mistrza Polski w sezonie 2012 przez Marcusa Petersena, tytuł  ponownie zostaje w zespole Cobra Rabittsport Motocross Team. Filip Bukowicz został najlepszym zawodnikiem w Polsce w klasie MX 65, a marka motocykli Cobra Moto po raz drugi została najlepszym motocyklem w tej klasie.

teamBardzo dziękujemy za pomoc i wsparcie dla firmy Rabittsport za udostępnienie i przygotowanie motocykla Cobra na każde zawody. Firmie  Motor-land za bardzo dobre łańcuchy firmy DID, firmie  fox-racing.pl za najlepsze ubrania, firmie Moto-X za najlepsze kaski dla dzieci firmy One industries oraz wsparcie medialne, firmie Twin Air za najlepsze filtry powietrza, firmie ZIBI za bardzo  dobre klocki hamulcowe Goldfren, firmie PJ Sport za najlepsze koszulki, portalom Moto-X i Ścigacz.pl oraz magazynowi X-cross za publikacje i wsparcie medialne, firmie Indusco, Abaks i Meblo-technika za pomoc finansową, firmie Wysocki Suspension za super tuning zawieszeń oraz wszystkim tym, którzy trzymali za nas kciuki jeszcze raz dziękujemy.