Rajd Dakar: składy teamów motocyklowych
28 grudnia 2020
„United in Dirt” – VIDEO
29 grudnia 2020
Pokaż wszystkie

FIM i WESS łączą siły. Będą Mistrzostwa Świata Hard Enduro

FIM i WESS ogłosiły, że połączą siły w 2021 roku, tworząc wspólnie Mistrzostwa Świata FIM Hard Enduro. Ten ruch postawi na równi ekstremalne enduro z tradycyjnym oraz da szansę zawodnikom na zdobycie tytułu oficjalnego mistrza świata.

Z informacji FIM wynika, że World Enduro Super Series zostanie wzięte pod parasol FIM i zmienione na FIM Hard Enduro World Championship. 2021 rok będzie sezonem inauguracyjnym. WESS Promotion GmbH podpisał czteroletni kontrakt z FIM jako promotor nowej serii.

Był moment, w którym takie posunięcie wydawało się raczej nieprawdopodobne, ale wygląda na to, że zarówno FIM, jak i WESS Promotion GmbH odłożyły swoje różnice na bok dla dobra sportu.

Umowa ta zakończy działania z poprzednich mistrzostw WESS, które mieszały hard enduro z wydarzeniami takimi jak francuskie klasyczne enduro czy cross country. Jasne, że żeby sprawdzić wszechstronność zawodników, było to nawet w jakimś sensie logiczne, ale niewiele osób uważało, że ostatecznie ma sens.

FIM docenił aktywną integrację amatorów w WESS, co ma pozostać nieodłączną i główną cechą serii. Wspólny wysiłek amatorów i profesjonalistów startujących w tym samym wyścigu, zdaniem FIM, nadal będzie przyciągać entuzjastów z całego świata, co zapewni długoterminowy rozwój mistrzostw.

Jeśli chodzi o fabrycznych zawodników rywalizujących w nowych Mistrzostwach Świata FIM Hard Enduro, utworzą oni klasę Pro z regulacjami zgodnymi z wszystkimi międzynarodowymi standardami FIM, oferującymi najwyższy poziom przejrzystości i uczciwości zawodnikom, zespołom i producentom, którzy będą rywalizować o oficjalny tytuł Mistrza Świata Hard Enduro.

Po podpisaniu umowy dyrektor generalny FIM Tony Skillington powiedział: – Od czasu do czasu pojawia się okazja, aby zrobić coś bardzo interesującego i nowego w sporcie motocyklowym. Te mistrzostwa staną się w przyszłości bardzo ważną częścią kalendarza FIM i jestem bardziej niż zadowolony, że w końcu podpisujemy czteroletni kontrakt na promocję Mistrzostw Świata FIM Hard Enduro. Doceniam również energię i poświęcenie, które FIM i WESS włożyły w wypracowanie rozwiązań, aby te mistrzostwa zakończyły się sukcesem.

Winfried Kerschhaggl, WESS Promotion GmbH dodaje: – To bardzo ekscytujący czas dla nas i naszego sportu. Po niesamowicie pracowitym czasie budowania i kształtowania WESS, praca się opłaca. Ostatnie trzy lata pomogły nam zdobyć uznanie FIM. Specjalne podziękowania z naszej strony kierujemy do Tony’ego Skillingtona, który był bardzo pomocny od czasu rozpoczęcia rozmów o wspólnym projekcie. Jesteśmy gotowi, aby zrobić kolejny krok jako FIM Hard Enduro World Championship. Wraz z FIM wkraczamy w rok 2021 z pewnością siebie i entuzjazmem i czekamy na kolejne ekscytujące wyścigi.

Kalendarz WESS 2021
Runda 1 – 7-9.05 – Extreme XL Lagares, Portugalia
Runda 2 – 3-6.06 – Red Bull Erzbergrodeo, Austria
Runda 3 – 10-11.07 – do potwierdzenia, Włochy
Runda 4 – 27-31.07 – Red Bull Romaniacs, Rumunia
Runda 5 – 14-15.08 – Red Bull TKO, USA
Runda 6 – 18-19.09 – do potwierdzenia, Polska
Runda 7 – 1-3.10 – Hixpania Hard Enduro, Hiszpania
Runda 8 – 30-31.10 – GetzenRodeo, Niemcy

Partnerzy

facebook youtube