Sprzedaj lub Kup motocykl
18 września 2009

Finał w Brazylii

Desalle

DesalleW dniach 12-13 września odbyła się ostatnia runda GP w motocrossie. Nazwisko zwycięzcy w klasie MX-1 znaliśmy wcześniej ‑ Antonio Cairoli triumfował w cyklu GP na jedną rundę przed zakończeniem, w holenderskiej miejscowości Lierop.

NaglMłody Belg Clement Desalle nie dał szans swoim rywalom. Przed Motocrossem Narodów drużyna belgijska ma więc powody do zadowolenia, gdyż kolejne miejsce należało do Steve’a Ramona. Zaledwie jeden punkt mniej zdobył Niemiec Max Nagl. W Brazylii walka toczyła się też o 3. miejsce w klasyfikacji generalnej; niestety Philippaertsowi nie udało się zachować przewagi nad Desallem i ostatecznie zajął najgorsze dla każdego sportowca miejsce, czyli tuż poza podium.

PhilippaertsOstateczna kolejność w Mistrzostwach Świata MX-1:

1. Cairoli Antonio      ITA  561
2. Nagl Maximilian   GER 525

3. Desalle Clement   BEL  508

4. Philippaerts David ITA   497

5. De Dycker Ken     BEL 495

MusquinW klasie MX-2 triumfował Francuz Marvin Musquin, drugi był Ken Roczen, który w drugim biegu przez krótki moment prowadził. Trzecie miejsce przypadło kolejnemu z Francuzów ‑ Stevenowi Frossardowi. Postawa piętnastolatka z Niemiec w tym sezonie pokazuje, że może on być w przyszłym roku jednym z liderów w swojej klasie. Ostatecznie w całym cyklu GP zasłużenie zwyciężył Marvin Musquin, mimo jego problemów z przynależnością do teamu i zakazu startu w GP Szwecji.

RoczenOstateczna kolejność Mistrzostw Świata MX-2

1. Musquin Marvin  FRA  540
2. Goncalves Rui    POR 500

3. Paulin Gautier    FRA  437

4. Guarneri Davide  ITA   418

5. Roczen Ken       GER 390

W dniach 3-4 października odbędzie się Motocross Narodów, jedna z największych imprez motocrossowych na świecie. We włoskiej miejscowości Brescia (jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem 😉 nie zabraknie ekipy z MotoX.

Specjalnie dla czytelników MotoX zaprezentujemy najświeższe zdjęcia i nigdzie indziej niepublikowaną relację 😉

Relacja i zdjęcia: Marek Dudziński Crossteam Zielona Góra