Monster Energy AMA Supercross 2020 zakończone!
22 czerwca 2020
Zobacz modele KTM SX na 2021 rok
25 czerwca 2020
Pokaż wszystkie

Freestyle Family da pokaz w Przylądku Nadziei

Już w najbliższy piątek, ekipa Freestyle Family, czyli najlepszy polski team freestyle motocrossowy, wykona pokaz dla wspaniałej publiczności – pacjentów szpitala Przylądek Nadziei we Wrocławiu. Leczą się tam młodzi, dzielni pacjenci, których dotknęły naprawdę poważne choroby.

Z propozycją takiego pokazu i wywołania uśmiechu na twarzach tych małych wojowników wyszedł dziadek jednego z pacjentów. Zawodnicy, którzy na co dzień wykonują skoki i ewolucje na motocyklach igrając z grawitacją, nie zastanawiał się ani minuty. Po prostu wiedzieli, że nie mogą odmówić dziadkowi Eryka.

Specjalna infrastruktura, która jest niezbędna do wykonania pokazu, przyjedzie z Warszawy wraz z dwoma zawodnikami: Marcinem Łukaszczykiem i Mikołajem Tempką.

Młodzi pacjenci nie mogą opuszczać szpitala, dlatego zawodnicy będą latać tuż pod ich oknami. A właściwie na wysokości okien, ponieważ zawodnicy wykonują niesamowite tricki lecąc na motocyklach na wysokości niemal trzeciego piętra, na odległość 21 metrów.

Pokaz ten ma też drugi, jakże ważny cel.  Chodzi o promowanie i zachęcanie ludzi do rejestrowania się jako dawcy szpiku kostnego w fundacji DKMS. Nie zawsze bowiem rodzina może być dawcą, a każda zarejestrowana osoba zwiększa szansę jego znalezienia i wyleczenia.

Członkowie Freestyle Family, zajmujący się tak widowiskową i ekstremalną dyscypliną, doskonale wiedzą, co znaczą długie  pobyty w szpitalu. Dlatego są dumni z możliwości wykonania takiego pokazu i mają nadzieję, że w ten sposób będą mogli sprawić ogromną radość małym pacjentom.

Do zobaczenia we Wrocławiu!

Pokaz rozpocznie się o godzinie 14:00.

Więcej informacji na stronie Freestyle Family. O Przylądku Nadziei znajdziecie TUTAJ, a o DKMS TUTAJ.

Partnerzy

facebook youtube