Taddy testował nowe modele KTM’a
21 lipca 2008

Grand Prix w Afryce Pd.

Nelspruit

Nelspruit Dzisiaj w Nelspruit odbyło Grand Prix Afryki Południowej, czyli 10 runda zawodów FIM World Motocross. Mimo morderczego upału walka o zwycięstwo w klasie MX1 toczyła się do ostatniej chwili. Ostatecznie pierwsze miejsce zajął Jonathan Barragan, a Max Nagl uplasował się tuż za nim.

W klasie MX2 na najwyższym stopniu podium stanął Tommy Searle. Niestety nie obeszło się też bez przykrych niespodzianek. Ubiegłoroczny zwycięzca w klasyfikacji generalnej, Antonio Cairoli, podczas pierwszego wyścigu zderzył się z innym kierowcą. Oba motocykle wypadły z trasy, a Cairoli uległ poważnej kontuzji.

Shaun Simpson (GBR, KTM), 287 p.
5.        Nicolas Aubin (FRA, Yamaha), 243 p.

Przy okazji tak dużej imprezy sportowej, jaką niewątpliwie było dzisiejsze GP Afryki Pd., organizatorzy postanowili zwrócić uwagę opinii publicznej na ochronę przyrody w tym rejonie świata. 18 lipca zaproszono gości, m.in. obecnego lidera klasyfikacji generalnej MX2 Tyla Rattraya i zeszłorocznych triumfatorów – Steve’a Ramona (MX1) i Antonia Cairoli (MX2), na safari, w czasie którego mogli podziwiać dzikie zwierzęta, żyjące niedaleko toru motocrossowego w Nelspruit. Sportowcy odwiedzili też Jane Goodall Institute, który zajmuje się ochroną gatunków zagrożonych wyginięciem.