Modele 250 i 450 Kawasaki KX na 2020 rok
7 lipca 2020
Modele Yamaha YZ250F i YZ450F na 2021
10 lipca 2020
Pokaż wszystkie

HERO CHALLENGE – ONLY FOR TRUE HEROES

Nowy rozdział w historii sportów motocyklowych – tylko dla prawdziwych HEROSÓW! Najtrudniejszy, najdłuższy i najcięższy wyścig tego sezonu odbędzie się w dniach 12-13 września w Dąbrowie Górniczej.

Doskonale wiemy jak wygłodniali jesteście rywalizacji w ekstremalnym wydaniu. Odwołanie najciekawszych imprez w naszym kraju jak Red Bull 111 Megawatt czy Beskid HERO* wzbudziło w ekipie Sport UP (organizatora Beskid HERO oraz promotora Mistrzostw Świata SuperEnduro) chęć stworzenia całkowicie nowego formatu zawodów: trudnych, wymagających, hardcorowych, które wyłonią najbardziej wszechstronnych zawodników.

Co więc powiecie na połączenie Hard Enduro, klasycznego Enduro, Cross Country,  SuperEnduro i piaszczystego toru Motocross? Sześć godzin karkołomnej, wyciskającej siódme poty jazdy, która zweryfikuje Wasze umiejętności i sprawdzi kondycję w kilku najbardziej wymagających, motocyklowych dyscyplinach?

Otwierajcie kalendarze i rezerwujcie datę! 12-13 września 2020 roku odbędzie się pierwsza, historyczna edycja nowych zawodów HERO Challenge.

To właśnie wtedy 250 zawodników zmierzy się w zaciętej rywalizacji w sześciu kategoriach startowych: PRO, EXPERT, EXPERT MASTERS, KOBIETY, HOBBY, HOBBY MASTERS.

Uczestnicy zmierzą się w batalii z czasem oraz zróżnicowanym, wymagającym terenem, o którym nieco więcej opowiedział nam organizator i pomysłodawca – Tomasz Gagat:

Pętla, którą tworzymy pod zawody wyniesie około 12-15 km. Śmiało możemy powiedzieć, że tak zróżnicowanej trasy nie było jeszcze na żadnych zawodach na świecie. Znajdą się na niej:

  • strome, krótkie i techniczne zjazdy oraz podjazdy,
  • przejazdy „na dziko” przez las (przez naturalne przeszkody jak powalone drzewa),
  • kilkusetmetrowa sekcja ogromnych głazów, stworzona na wzór legendarnego Carl’s Dinner na Erzberg Rodeo,
  • szybkie odcinki Cross Country wraz z przejazdem w głębokim piachu przez tor MX,
  • sekcja Super Enduro,
  • klasyczne odcinki Enduro.

Pętla będzie niesamowitą mieszanką specjalnych odcinków. Już nie mogę się doczekać, aby ją osobiście przetestować!

Do kogo skierowane są to zawody?

Do każdego ridera – począwszy od zawodników Hard Enduro, poprzez miłośników Cross country czy fanów Enduro, na pasjonatach Morocrossu kończąc. Wygrają Ci o najbardziej uniwersalnych umiejętnościach.

Zawody przeprowadzone będą pod patronatem PZM, co oznacza, że mogą brać w nich udział zarówno zawodnicy z licencją jak i Ci jej nie posiadający.

Jak wygląda formuła zawodów?

To wymagający i zróżnicowany, dwudniowy wyścig.

  • Dzień pierwszy

Prolog: przejazd na czas jednego pełnego okrążenia. Czas z prologu ustawi zawodników do wyścigu głównego.

Wyścig główny odbywać się będzie w formule zawodów Cross Country.
Kategoria: Hobby, Hobby Masters, Kobiety – 2h jazdy,
Kategoria: PRO, Expert, Expert Masters – 2,5h jazdy.

  • Dzień drugi

Wyścig w formule zawodów Cross Country na pętli w odwrotnym kierunku. Kategoria: Hobby, Hobby Masters, Kobiety – 2,5h jazdy,
Kategoria: PRO, Expert, Expert Masters – 3h jazdy.

Klasyfikacja finalna będzie sumą czasu z obu dni.

Gdzie zlokalizowane będą zawody?

Zawody rozegrane zostaną na terenie toru motocrossowego MXDG w Dąbrowie Górniczej oraz obszarze wokół niego. To niesamowite miejsce z ogromnym potencjałem. Na dzień dzisiejszy MXDG to dwa tory motocrossowe, tor do nauki jazdy dla dzieci oraz dwa tory SuperEnduro (dla początkujących oraz zaawansowanych riderów). W najbliższym czasie powstanie także próba Enduro i park do Freestyle Motocrossu.

Kiedy wystartuje rejestracja?

Zapisy ruszą 21 lipca, a limit miejsc podczas zapisów wynosi jedynie 220 osób. Kto pierwszy ten lepszy!

*Pomimo naszych ogromnych starań tegoroczna edycja międzynarodowych zawodów Beskid HERO – hard enduro rally ze względów niezależnych od organizatora nie odbędzie się. Szykujcie się jednak na solidny wycisk w przyszłym roku, kiedy to wrócimy ze zdwojoną siłą!

Więcej informacji na STRONIE, WYDARZENIU oraz na Facebooku

Organizator: Agencja Sport UP

źródło i zdjęcia: informacja prasowa

Partnerzy

facebook youtube