Travis Pastrana przewodnikiem po legendarnym Pastranalandzie [VIDEO]
18 lutego 2021
Konrad Dąbrowski po pierwszym etapie Dubai International Baja
19 lutego 2021
Pokaż wszystkie

HERO Challenge polskim przystankiem Mistrzostw Świata FIM Hard Enduro

W sezonie 2021 do kalendarza Mistrzostw Świata FIM Hard Enduro (dawniej WESS) wejdzie osiem rund rozgrywanych na całym świecie. Wśród legendarnych wydarzeń takich jak Red Bull Romaniacs, Erzbergrodeo czy Extreme XL Lagares znajdzie się również polski przystanek – dwudniowe zawody HERO Challenge!

Utrzymywana w tajemnicy lokalizacja polskiej rundy wreszcie ogłoszona. HERO Challenge będzie polskim przystankiem Mistrzostw Świata FIM Hard Enduro

Mistrzostwa Świata FIM Hard Enduro zainaugurujemy początkiem maja w Portugalii, prestiżowym wyścigiem Extreme XL Lagares, zaś już miesiąc później zawodnicy zmierzą się w batalii podczas kultowego Red Bull Erzbergrodeo w Austrii. Podczas trzeciej, lipcowej rundy cyklu czeka nas pierwsza z nowości – to właśnie wtedy mistrzostwa zawitają do północnych Włoch.

Wydarzenie organizowane przez doświadczonego zawodnika Hard Enduro, Michele’a Bosi’ego, rozegrane zostanie w dniach 10-11 lipca w Toskanii. Rywalizację podczas Abestone Hard Enduro rozpocznie sobotnia, godzinna górska pętla z dodatkiem ekstremalnej próby na końcu każdego z czterech okrążeń. Pięćdziesięciu najlepszych zawodników awansuje do niedzielnego wyścigu głównego – trzygodzinnego Hard Enduro.

Uczestnicy zdecydowanie nie będą się nudzić. Już dwa tygodnie później czeka ich karkołomna rywalizacja podczas legendarnego Red Bull Romaniacs. Rumuński przystanek, będący czystą kwintesencją ekstremalnego enduro, może okazać się decydującym punktem w walce o tytuł pierwszego w historii Mistrza Świata FIM Hard Enduro.

HERO Challenge polskim przystankiem Mistrzostw Świata FIM Hard Enduro

Prosto z Rumunii zawodnicy udadzą się do USA na Red Bull Tenessee Knock Out, aby już na początku września wrócić do Europy, gdzie czeka na nich druga z nowości – polskie zawody HERO Challenge. 

Tym samym HERO Challenge już w drugim roku organizacji otrzymało możliwość wejścia do cyklu Mistrzostw Świata WESS. Najtrudniejszy, najdłuższy i najcięższy wyścig sezonu 2021 w Polsce, odbędzie się w dniach 11-12 września w Dąbrowie Górniczej.

Zawody rozpoczną się od sobotnich zmagań na piaszczystym torze motocrossowym połączonych z próbą Enduro i SuperEnduro. 30 najlepszych zawodników zakwalifikuje się do wieczornego wyścigu w centrum Dąbrowy Górniczej.

Wieczorny wyścig SuperEnduro odbędzie się w samym sercu Dąbrowy Górniczej w miejscu zwanym „Fabryką Pełną Życia”. Wyścig rozegrany zostanie przy sztucznym oświetleniu z muzyką na żywo i spektakularną pirotechniką w tle. Oprócz standardowych przeszkód typu bale drewna, wielkie opony, czy głazy uczestników czeka niepowtarzalna szansa na przejazd przez teren starej fabryki.

W niedzielę odbędzie się wyścig główny: 3-godzinne, ekstremalne Cross Country z elementami Hard Enduro. Organizatorzy zapowiadają dużo nowych, ciekawych odcinków oraz wydłużenie trasy w porównaniu do pierwszej edycji zawodów, które odbyły się w 2020 roku.

Tegoroczny kalendarz zmagań zamkną hiszpańskie Hixpania Hard Enduro oraz niemieckie GetzenRodeo.

Kalendarz Mistrzostw Świata FIM Hard Enduro

I runda – Extreme XL Lagares – Portugalia, 7-9 maja
II runda – Red Bull Erzbergrodeo – Austria, 3-6 czerwca
III runda – Abestone Hard Enduro – Włochy, 10-11 czerwca
IV runda – Red Bull Romaniacs – Rumunia, 27-31 lipca
V runda – Red Bull TKO – USA, 13-15 sierpnia
VI runda – HERO Challenge – Polska, 11-12 września
VII runda – Hixpania Hard Enduro – Hiszpania, 1-3 października
VIII runda – GetzenRodeo – Niemcy, 29-30 listopada

Zapisy do rundy Mistrzostw Świata Hard Enduro – HERO Challenge ruszą w maju. Limit miejsc wynosić będzie jedynie 350 osób, a w rejestracji udział wezmą zawodnicy z kilkunastu krajów.

Jeśli więc chcesz wziąć udział w wyjątkowej, drugiej edycji zawodów już dziś zapisz w kalendarzu tę datę – 11-12 września 2021 roku i śledź na bieżąco profile wydarzenia.

Wydarzenie objęte jest patronatem honorowym prezydenta Miasta Dąbrowa Górnicza – Marcina Bazylaka.

Więcej informacji na STRONIE i Facebooku.
Wydarzenie znajdziecie TUTAJ.

Organizator: Agencja Sport UP

Partnerzy

facebook youtube