28 lipca 2008
Pastrana wykonuje backflipa nad lecącym samochodem
29 lipca 2008

Indywidualne MP w Lipnie

Sample ImageW niedzielę (27.07) w Lipnie odbyły się Międzynarodowe Indywidualne Motocrossowe Mistrzostwa Polski w klasach: MX 65, MX 125 Junior, MX pow. 175, zorganizowane przez Lipnowski Klub Sportowy „Jastrząb”, którego zawodnicy nieprzerwanie zajmują czołowe miejsca w kraju. Jak zwykle ta największa impreza sportowa w mieście zgromadziła rzesze kibiców, którzy gorąco dopingowali swoich zawodników. Blisko 60 motocrossowców rywalizowało o puchary marszałka województwa kujawsko-pomorskiego, starosty lipnowskiego i burmistrza Lipna.

Jako pierwsi na maszynie startowej stanęli zawodnicy w wieku od 8 do 11 lat, którzy ścigają się w klasie MX 65 cc. Patrząc na tych małych chłopców, aż trudno było sobie wyobrazić, że są w stanie pokonać na motocyklu takie wertepy. Jednak pojechali jak prawdziwi mężczyźni, a skoki w ich wykonaniu były naprawdę imponujące. Tu po obu biegach najlepszy był Maciej Więckowski (KM Cross Lublin EkoKlinkier), drugi Michał Krech (Motoklub Olsztyn), a trzeci Siarhei Kulazhanka z Białorusi. Zawodnicy LKS „Jastrząb” – Gabriel Chętnicki, Michał Zaremba i Dominik Olszowy ukończyli zawody kolejno na dziewiątym, dziesiątym i jedenastym miejscu.

W klasie 125 Junior triumfował Łukasz Lonka (AP Głogów), za nim był Łukasz Bembenik (AMK Poltarex Człuchów), a trzeci uplasował się Rafał Kiczko (KM Cross Lublin EkoKlinkier).W klasie powyżej 175 cc pokazali się z jak najlepszej strony zawodnicy LKS „Jastrząb”. W niej faworytem był najbardziej utytułowany lipnowski zawodnik Jacek Olszewski, który na swoim koncie ma wielokrotne mistrzostwo Polski. Ostatecznie zawody ukończył na drugim miejscu, gdyż zabrakło mu odrobiny szczęścia. Krótko przed drugim biegiem złapał gumę. Zwyciężył Karol Kędzierski (KM Cross Lublin EkoKlinkier), a trzeci był jego brat Łukasz. Z kolei Mateusz Ognisty, reprezentant gospodarzy, ukończył zawody na pozycji piątej.

– Jestem bardzo zadowolony z zawodów, zarówno z występu naszych zawodników, jak i wspaniałej publiczności – stwierdza Jerzy Zieliński, prezes LKS „Jastrząb”. – Chciałbym również serdecznie podziękować wszystkim naszym sponsorom, dzięki którym mogliśmy zorganizować tak dużą imprezę sportową. Cieszy mnie, że zawody odbyły się bezpiecznie, była jedna kontuzja na treningu dowolnym, co przy tak upalnej pogodzie może wzbudzać zadowolenie.

Zawody zostały dofinansowane ze środków publicznych Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu, Starostwa Powiatowego oraz Urzędu Miejskiego w Lipnie, a także wielu sponsorów prywatnych.

Autor: Małgorzata Chojnicka