Axell Hodges igra z grawitacją w Slayground 3 [VIDEO]
22 lutego 2021
Billy Bolt rzuca wyzwanie – zmiana opon na czas [VIDEO]
24 lutego 2021
Pokaż wszystkie

ISDE 2021: Cervesina gospodarzem testu motocrossowego

Organizatorzy 95. edycji International Six Days Enduro (ISDE) we Włoszech, które odbędą się pod koniec lata, ogłosili, że tor Nuvolari w Cervesinie będzie gospodarzem testu motocrossowego, który rozgrywany jest w ostatnim dniu rywalizacji.

Datę i miejsce ISDE 2021 już dawno ustalono. Sześciodniówka odbywać się będzie od 30 sierpnia do 4 września z siedzibą główną w Rivanazzano, między regionami Lombardii i Piemontu. Teraz zaczynają się pojawiać bardziej szczegółowe informacje.

ISDE 2021: Cervesina gospodarzem testu motocrossowego

Giorgio Bandoli, Valter Carbone i Edoardo Zucca to trzy osoby, które stoją na czele komitetu organizacyjnego i dopracowują program, w tym ostatni test motocrossowy szóstego dnia, który odbędzie się na torze Cervesina, a nie, jak wcześniej planowano, na Ottobiano International Circuit.

– W rzeczywistości zdecydowaliśmy się na utworzenie tymczasowego toru wewnątrz istniejącego toru – wyjaśnia Carbone o przeniesieniu testu z Ottobiano do Cervesiny. – Jest to wybór podyktowany przede wszystkim mniejszą odległością od siedziby Rivanazzano, co wymaga krótszych dojazdów. Aby ożywić nowy tor, który będzie obejmował również odcinki asfaltowe, tak jak to miało miejsce w złotych latach zawodów, wybraliśmy Armando Dazzi, Włocha uważanego za jednego z wiodących światowych ekspertów w budowie torów supercrossowych i indoorowych. Tor będzie miał długość około tysiąca sześciuset metrów i zacznie nabierać kształtu od połowy czerwca.

ISDE 2021: Cervesina gospodarzem testu motocrossowego

Jeśli chodzi o padok i logistykę, Giorgio Bandoli wyjaśnia, że cztery zespoły zaplanują dziewięć testów specjalnych i zorganizują padok wzdłuż 1300 metrów asfaltu na lotnisku Rivanazzano. – Wiemy, że możemy liczyć na obecność około czterdziestu krajów – mówi Bandoli. – Jest to zgodne z prognozami sprzed dwunastu miesięcy. Pozostaje do wyjaśnienia, czy publiczność będzie mogła być obecna. Niezależnie od tego będziemy gotowi powitać wszystkich na warunkach, które będą obowiązywać pod koniec sierpnia.

Celem jest zapewnienie całkowitego bezpieczeństwa wszystkim zaangażowanym i zgodnie ze wszystkimi międzynarodowymi protokołami, przeprowadzenie 95. edycji Sześciodniówki, która po raz jedenasty od 1913 roku, zostanie zorganizowana we Włoszech.

Za aspekty instytucjonalne i marketingowe odpowiada Edoardo Zucca: – Czekamy na instrukcje dotyczące bezpieczeństwa, ale zmierzamy już do finalnego określenia sponsorów wydarzenia i zakończenia negocjacji z władzami lokalnymi i społecznościami górskimi. Już rok temu byliśmy w trakcie wytyczania trasy, a to potwierdzenie pozwoli nam pracować ze względnym spokojem. Szanujemy przyrodę i uruchomimy operację odtworzenia ścieżek, nie ograniczając się tylko do transferów i odcinków specjalnych. W rzeczywistości plan obejmuje ponowne otwarcie zapomnianych szlaków z korzyścią dla społeczności górskich i turystów.

Przypomnijmy, że rozgrywane przy okazji Sześciodniówki, Enduro Vintage Trophy w tym roku będzie osobnym wydarzeniem. Szczegóły znajdziecie TUTAJ.

Więcej informacji o wydarzeniu TUTAJ.

Partnerzy

facebook youtube