27 lipca 2009
Thriller w Las Vegas- Taddy Błażusiak wygrywa !

IV runda MP – Lipno

Lipno

LipnoW niedzielę w Lipnie odbyła się IV runda Międzynarodowych Mistrzostw Polski w Motocrossie o puchary marszałka województwa kujawsko-pomorskiego, starosty lipnowskiego i burmistrza Lipna.

Wystartowało ponad stu zawodników, nie tylko z Polski, ale również z Ukrainy, Łotwy, Niemiec i Czech. Organizatorem zawodów był Lipnowski Klub Sportowy „Jastrząb”, którego zawodnicy od lat należą do na ścisłej polskiej czołówki. W chwili obecnej do kadry narodowej należą Gabriel Chętnicki i Patryk Kwaśny.

Najpierw wystartowali najmłodsi w klasie MX 65. Najlepszy okazał się Szymon Staszkiewicz, drugi był reprezentant gospodarzy Gabriel Chętnicki, trzeci Patryk Zdunek z AMK Poltarex Człuchów, a najmłodszy zawodnik, dziewięcioletni Dominik Olszowy, jeżdżący w barwach LKS „Jastrząb”, wywalczył wysokie 9. miejsce. Warto podkreślić, że w tej klasie ścigają się chłopcy w wieku od 8 do 11 lat.

W klasie MX2 Junior zwyciężył Patryk Kwaśny z lipnowskiego „Jastrzębia”, drugi był Jakub Piątek z KM Cross Lublin EkoKlinkier, a trzeci jego brat Bartosz.

W klasie MX1, w której startują motocykle o pojemności powyżej 175 cc, triumfował Łukasz Lonka z AP Głogów, który poszedł w ślady swego utytułowanego ojca Jacka, na drugim miejscu uplasował się Łukasz Kędzierski z KM Cross Lublin EkoKlinkier, a na trzecim jego brat Karol. Reprezentanci LKS „Jastrząb”: Mateusz Ognisty, Jacek Olszewski i Piotr Zalewski zajęli kolejno 9., 10. i 12. miejsce.

Zawody zostały dofinansowane ze środków publicznych Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu, Starostwa Powiatowego oraz Urzędu Miejskiego w Lipnie. Wsparcia finansowego, rzeczowego i organizacyjnego udzieliło wiele firm i instytucji.

Tekst, foto: Małgorzata Chojnicka