NIGHT of the JUMPs: najlepsze momenty – video
28 lutego 2020
Roczen i McElrath wygrywają w Monster Energy Supercross w Atlancie
1 marca 2020
Pokaż wszystkie

Jeffrey Herlings z Red Bull KTM Factory Racing do 2023

Jeffrey Herlings

Jeffrey Herlings

Jeffrey Herlings, czterokrotny Mistrz Świata w Motocrossie, przedłużył kontakt z zespołem Red Bull KTM Factory Racing. Holender pozostanie z KTMem na kolejne trzy lata do końca sezonu MXGP 2023.

25-letni Holender podpisał nową umowę dzień przed Grand Prix Wielkiej Brytanii, które będzie pierwszą z 20 rund sezonu MXGP 2020. To czwarty sezon Herlings w klasie MXGP i 11 w Mistrzostwach Świata w Motocrossie. Wszystkie z nich zaliczył z Red Bull KTM Factory Racing.

Współpraca Herlingsa z Red Bull KTM Factory Racing zaczęła się w 2009 roku. Rok później Holender zadebiutował w klasie MX2 podczas Grand Prix Bułgarii w Sevlievie. W kolejnej rundzie, która odbywała się na torze Mantova mógł już świętować pierwsze podium w karierze. Od 2010 roku Herlings wygrywał aż 86 razy w Grand Prix w obu klasach. Do tego może pochwalić się trzema tytułami mistrzowskimi w klasie MX2 i jednym w MXGP. 

Już teraz Herlings jest najbardziej utytułowanym Holendrem w historii sportu i trzecim zwycięzcą na liście zawodników z największą liczbą wygranych Grand Prix. W 2019 roku do swojej kolekcji dorzucił wygraną w Motocross of Nations.

Partnerzy

facebook youtube