Big Hill Jam – freeride’owa sesja u braci Hill [VIDEO]
31 grudnia 2020
MXGP: składy drużyn na sezon 2021
7 stycznia 2021
Pokaż wszystkie

Jonny Walker podpisał kontrakt z Betą

Po wielu latach startów dla KTM’a i nagłym rozstaniu, Jonny Walker potwierdził, że podpisał kontrakt z Betą na sezon 2021.

Spekulacje, dla jakiej marki będzie jeździć Walker, budziły sporo emocji, po tym jak Jonny i KTM, oficjalnie rozeszli się w listopadzie 2020 roku. Na giełdzie teamów pojawiło się kilku producentów. Spekulowano, że może to być Husqvarna, GASGAS, Sherco lub Beta.

Dwie pierwsze marki, od początku były mocno wątpliwe, jako, że, tak jak KTM, należą do koncernu z Mattighofen. Z pozostałych dwóch, wybór padł na Betę, która poza szeroko rozumianym Enduro, chce także zaistnieć od tego sezonu w motocrossie.

Jestem bardzo podekscytowany, mogąc Wam powiedzieć, że będę ścigać się dla Bety w 2021 roku. Dziękuję wszystkim za wsparcie i nie mogę się doczekać, aby dzielić się z wami tą podróżą, która będzie dobra – powiedział Walker w mediach społecznościowych.

Jonny Walker weźmie udział w Mistrzostwach Świata Hard Enduro i SuperEnduro ze swoim własnym zespołem. Będzie startować na na dwusuwowej Becie RR 300 ze wsparciem Beta Factory Racing.

Ta nowa przygoda jest dla mnie naprawdę ekscytująca – mówi Walker o swoim nowym zespole. – Widząc sukces, jaki Beta odniosła w Mistrzostwach Świata Enduro na przestrzeni lat, moja decyzja była łatwa. Możliwość kontynuowania współpracy z moimi lojalnymi sponsorami jest niesamowita i jest uznaniem dla ich wizji i obranego kierunku. Nie mogę się również doczekać pracy z nowymi markami i pomocy im w rozwoju.

Przejście Jonny’ego od bycia zawodnikiem zespołu fabrycznego do prowadzenia własnego, to duży krok. Walker w swojej karierze, ścigał się tylko dla KTM’a, więc to na pewno nie jest łatwe zadanie. Ułatwieniem na pewno będzie oficjalne wsparcie ze strony Beta Factory Racing.

Fabrizio Dini, kierownik zespołu Factory Beta, mówi, że z radością wita Walkera na pokładzie: – Beta jest bardzo szczęśliwa, mogąc wspierać Jonny’ego, który jest bardzo profesjonalnym i silnym kierowcą światowej klasy. Cieszymy się, że możemy z nim współpracować, ponieważ wiemy, że podchodzi do pracy poważnie i profesjonalnie, a także osiąga wspaniałe wyniki, które z pewnością się ponownie pojawią.

Obecni sponsorzy Walkera pomagający brytyjskiemu zawodnikowi zbudować własny zespół to m.in.: Red Bull, GoPro, POD i Leatt.

Manager zawodników w Leatt, Dave King, wyjaśnia, że Jonny odegrał ważną rolę w rozwoju produktów tego producenta: – W ciągu ostatnich czterech lat Jonny stał się prawdziwą częścią rodziny Leatt i praca z nim to przyjemność. Jego wyniki w wyścigach i osobowość mówią same za siebie, ale testowanie i rozwój produktów pomogły również przenieść naszą markę na wyższy poziom.
Kiedy Jonny po raz pierwszy powiedział nam o swoich planach poprowadzenia własnego zespołu w nadchodzącym roku, nie zastanawialiśmy się dwa razy, czy nadal go wspierać. Leatt jest podekscytowany, widząc, jak Jonny wraca na swoje zwycięskie ścieżki i nie może się doczekać współpracy z nim przez wiele kolejnych lat.

Partnerzy

facebook youtube