mistrzostw polski w motocrossie
Wyjątkowa runda Mistrzostw Polski w Motocrossie w Gdańsku
14 września 2016
Tankowanie cross country i enduro: level ekspert
15 września 2016
Pokaż wszystkie

Karol Kędzierski podwójnym mistrzem Polski

Zgrupowania mx

Zgrupowania mx

Przez miniony weekend Gdańsk był stolicą motocrossu. Na dwa dni zjechali tam najlepsi motocrossowcy aby rywalizować o tytuły indywidualne w mistrzostwach Polski w Motocrossie. Poza klasą Kobiet mężczyźni, juniorzy i młodzicy startowali w gdańskiej rundzie Mistrzostw Polski po raz ostatni w tym sezonie. Bohaterem obu dni zmagań był Karol Kędzierski z Klubu Motorowego Cross w Lublinie.

Pierwszego dnia imprezy, w sobotę Karol wygrał zawody klasy MX2. Na pudle stanął też jego brat Łukasz Kędzierski, który był trzeci. Na podium rozdzielił ich dobry znajomy z AMK Człuchów Arkadiusz Mańk. To zwycięstwo zapewniło Karolowi pierwsze miejsce na koniec sezonu i tytuł Mistrza Polski w Motocrossie w klasie MX2. Tuż za podium na czwartym miejscu ukończył sezon Dominik Małecki, który w jego trakcie zmagał się z kontuzją.

Drugiego dnia zawodów Mistrzostw Polski w Motocrossie ponownie Karol Kędzierski był najważniejszą postacią. W sobotę popularny Carlos wywalczył tytuł Mistrza Polski w klasie MX2, a w niedzielę dołożył jeszcze cenniejsze trofeum – został Mistrzem Polski w najmocniejszej klasie MX Open. W najlepszej dziesiątce królewskiej klasy na pozycji dziewiątej znalazł się Kamil Osieleniec. On także z uwagi na kontuzję nie wystartował w Gdańsku. Na torze zabrakło ponadto Macieja Więckowskiego, który po poważnym wypadku na początku sezonu przechodzi rehabilitację.

dsc_0616

Poza Karolem powody do zadowolenia ma młodszy z braci Małeckich. Startujący w klasie młodzików MX85 Wiktor Małecki zajął drugie miejsce w gdańskiej rundzie Mistrzostw Polski w Motocrossie. Tym samym Wiktor zapewnił sobie drugie miejsce w klasyfikacji generalnej i tytuł Wicemistrza Polski w Motocrossie w klasie MX85 w sezonie 2016. Niewiele do miejsca na podium zabrakło drugiemu lubelskiemu młodzikowi, Kamil Pawłowski zakończył sezon na 5 miejscu. W klasie MX2 Junior najlepszy reprezentant KM Cross Lublin – Arek Pryk w Gdańsku był piąty, ale cały sezon zakończył na szóstej pozycji. Do dziesiątki wszedł także Kuba Komsta, sklasyfikowany na dziewiątym miejscu.
To nie jeszcze nie koniec rywalizacji w Mistrzostwach Polski w Motocrossie, pozostały do rozegrania jeszcze zawody klas Kobiet, Quadów oraz zespołów. Tam rozstrzygną się tytuły mistrzów klubowych.

Partnerzy

facebook youtube