Wyniki przedostatniej rundy sezonu MXGP [VIDEO]
8 listopada 2021
Wyniki ostatniej rundy sezonu MXGP. Emocje do samego końca w Mantui! [VIDEO]
10 listopada 2021
Pokaż wszystkie

Konrad Dąbrowski jedzie po drugi puchar świata

Świetne wiadomości docierają do nas z Arabii Saudyjskiej. Startujący w Abu Dhabi Desert Challenge młody Polak, przejechał cały odcinek bez tylnego hamulca, utrzymując świetne, 9. miejsce w klasyfikacji generalnej i jest najszybszym juniorem w stawce.

Konrad Dąbrowski jedzie po drugi puchar świata w tym roku

Po trzech odcinkach specjalnych utrzymuje 9. miejsce w klasyfikacji generalnej klasy RallyGP oraz 1. w klasyfikacji juniorów. Konrad Dąbrowski dzięki swojej jeździe jest coraz bliżej zdobycia Pucharu Świata Cross Country w kategorii juniorów.

– Na pustyniach Arabii Saudyjskiej świetnie mi się jedzie. Start w Rajdzie Maroka zrobił swoje i nie mam problemu z wjechaniem się w zawody. Trochę problemów mam z motocyklem, najpierw sprzęgło odmówiło posłuszeństwa podczas pierwszego dnia, a wczoraj, w dość nieszczęśliwym momencie, uszkodzeniu uległ tylny hamulec. Stało się to podczas odcinka maratońskiego, więc nie mogłem liczyć na pomoc mechaników, ani na części zamienne. Mimo wszystko dojechałem na 10. miejscu, co dało mi bardzo dobrą pozycję w klasyfikacji generalnej – mówi Konrad Dąbrowski.

Konrad Dąbrowski jedzie po drugi puchar świata

– Bez tylnego hamulca nie mogłem się za bardzo rozpędzić, hamowanie przodem sprawiało, że motocykl nurkował w piasku. Jechałem jednak za poprzedzającym mnie zawodnikiem, obserwując zarówno jego jazdę, jak i zachowanie motocykla. Dzięki temu, z wyprzedzeniem, wiedziałem gdzie zwolnić, unikając gwałtownych manewrów, więc moja strata nie była aż tak wielka – dodaje Dąbrowski.

Klasyfikacja po trzech dniach rajdu wszystkich polskich zawodników
Konrad Dąbrowski 9
Rafał Sonik 3
Jakub Przygoński/Timo Gottschalk 2
Marek Goczał/Łukasz Łaskawiec 1
Aaron Domżała/Maciej Marton 6
Michał Goczał/Szymon Gospodarczyk 9

Do mety zawodnikom zostały dwa dni i ponad 780 kilometrów, więc jeszcze wszystko może się zdarzyć.

Partnerzy

facebook youtube