Motocykliści ORLEN Team utrzymali swoje pozycje w 3. rundzie Mistrzostw Europy Enduro
1 lipca 2019
RTM zaprasza na ME i PP Enduro w Odrowążu
2 lipca 2019
Pokaż wszystkie

Krajowa czołówka wystartuje podczas Gdańsk Motocross Show

Znamy już pierwsze nazwiska uczestników Gdańsk Motocross Show, który zaplanowano 6 lipca, od godziny 12.00, na Placu Zebrań Ludowych. Na specjalnie usypanym torze będzie można oglądać rywalizację motocrossowców na najwyższym poziomie. Imprezę organizują SpeedwayEvents.pl oraz Gdański Auto Moto Klub.

W sumie zaplanowano sześć wyścigów w trzech klasach (po dwa w każdej z nich).
PitBike Junior – przeznaczona dla najmłodszych adeptów sportu motocrossowego (10-18 lat). Ambicja młodych zawodników jest gwarantem walki o każdy centymetr toru, możemy więc spodziewać się ogromnych emocji.
– Motocross Amator – klasa stworzona z myślą o miłośnikach tego sportu. Do zawodów w tej klasie może zgłosić się każdy, kto ukończył 18 lat i posiada motocykl crossowy oraz wymagany kask i ochraniacze. 
– Motocross Pro
– czyli najwyższy poziom sportowy. Wystartują zawodowcy, którzy regularnie biorą udział w wyścigach motocrossowych rangi Mistrzostw Polski, w tym reprezentanci kraju, startujący także na arenie międzynarodowej.

Swój start potwierdzili już m.in. wielokrotny mistrz Polski i reprezentant kraju Łukasz Lonka (Człuchowski Auto Moto Klub POLTAREX), medalista mistrzostw Europy w supercrossie Szymon Staszkiewicz (Człuchowski Auto Moto Klub POLTAREX), mistrz kraju w klasie 125 MX Cezary Lewko (Moto Klub Olsztyn) oraz obdarzony wielkim talentem Piotr Kajrys (Gdański Auto Moto Klub), który wielokrotnie już stał na podium mistrzostw Polski.

Ale na tym wcale nie koniec. Zapisy jeszcze trwają (liczba miejsc ograniczona). Do zawodów można zgłaszać się online TUTAJ.

Od poniedziałku na Placu Zebrań Ludowych rozpoczną się prace nad budową nawierzchni toru. – Zajmie to około czterech dni. Postaramy się przygotować atrakcyjną trasę, pozwalającą nie tylko na rozwijanie prędkości, ale także taką, na której zawodnicy będą mogli pokazać pełnię swoich umiejętności technicznych – zapewnia Marian Zupa, prezes Gdańskiego Auto Moto Klubu.

Gdańsk Motocross Show to jednak nie tylko wyścigi motocrossowe…

Gdańsk Motocross Show to jednak nie tylko wyścigi motocrossowe. W pierwszą lipcową sobotę na Placu Zebrań Ludowych, położonym nieopodal ścisłego centrum Gdańska, publiczność rozgrzeją także specjaliści od Freestyle Motocrossu.

– Przywozimy własną rampę, która pozwala na wykonanie atrakcyjnego pokazu. W Gdańsku dawno nie było tego rodzaju emocji, także liczymy na gorące przyjęcie ze strony kibiców i liczny ich udział. My ze swej strony obiecujemy prawdziwe show – mówi Artur Puzio, który pokaże się kibicom na Placu Zebrań Ludowych. 

W przerwach między wyścigami i pokazami freestyle zapraszamy na prezentację najmłodszych kandydatów na zawodników – dzieci ze szkółek motocrossowych z Gdańska i okolic.

Na deser znajdzie się coś dla fanów muzyki hip-hop. Na zakończenie dnia na Placu Zebrań Ludowych odbędzie się koncert, w którym wystąpią Kizo, Qry i Zetha. Wszyscy to członkowie bardzo znanego hiphopowego zespołu Chillwagon. 6 lipca na Placu Zebrań Ludowych zagrają jednak solo.

Ponadto w programie imprezy przewidziano strefę dla dzieci, gdzie nie zabraknie miejsca do zabawy pod okiem wykwalifikowanych animatorów, strefę edukacyjną oraz szeroką ofertę gastronomiczną.

Bilety nadal w sprzedaży

Trwa sprzedaż biletów online. Wejściówki kosztują 1 zł (dziecięce – do lat 7), 10 zł (ulgowe dla młodzieży 8-15 lat oraz emerytów i rencistów) i 15 zł (normalne).

Można je kupić na stronie internetowej http://gdansk.motocrossshow.pl./

W dniu imprezy bilety będą dostępne w kasach.

Harmonogram imprezy

12:00 – 18:00 – strefa dziecięca

12:00 – 18:00 – strefa edukacyjna

12:30 – 17:30 – strefa sportowa (MX)

12:55 – 18:00 – strefa freestyle (FMX)

12:00 – 22:00 – strefa gastronomiczna

18:30 – 21:00 – strefa muzyczna (koncert Hip Hop)

Więcej informacji: http://gdansk.motocrossshow.pl/

źródło i zdjęcia: informacja prasowa
dodała: Ruda

Partnerzy

facebook youtube