ORLEN Team rusza do ataku na Dakarze 2010!
1 stycznia 2010
Kalendarz MP i PP Cross Country 2010
2 stycznia 2010

Krzysztof Jarmuż w Rajdzie Dakar 2010

Wśród polskich motocyklistów znalazł się również Krzysztof Jarmuż, który startuje w Dakarze po raz drugi (wywiad z Krzysztofem w najnowszym wydaniu Highspeed). Debiutując zajął znakomite 22 miejsce, teraz będzie walczył o jeszcze lepsza pozycję. Jeśli tak się stanie, zostanie włączony do fabrycznego teamu Hondy, z którym pojawi się podczas Dakaru 2011. Uroczysty start zgromadził około 300 tysięcy publiczności. O pechu może mówić argentyński motocyklista Javier Pizzolito, którego motor, jeszcze przed startem stanął w płomieniach.

Cała polska ekipa przeszła pozytywnie badania techniczne i 1 stycznia wyruszyła z Buenos Aires aby dzień później stanąć na starcie pierwszego odcinka specjalnego. W piątek pokonali 317 kilometrowy odcinek dojazdowy do Colon. W sobotę maja do pokonania 684 kilometry w tym ruady I MOTORY 349 km oesu, samochody i ciężarówki – 251 km. Organizatorzy zadecydowali, że motocykliści i quadowcy na początku wyścigu będą jeździć inną trasą niż kierowcy samochodów i ciężarówek. Ci drudzy będą mogli zmierzyć się na odcinku poświęconemu oesowi Rajdu Argentyny, przebiegającym przez Dolinę Calamuchita.

Źródło: Highspeed