Nie żyje Łukasz Lonka
10 lipca 2019
Awans motocyklistów ORLEN Team w klasyfikacji generalnej
12 lipca 2019
Pokaż wszystkie

Maciej Giemza i Adam Tomiczek pokonali najdłuższy OS rajdu

Niemal 477 km, w tym 470 km  odcinka specjalnego – taki dystans podczas 4. etapu Silk Way Rally pokonali motocykliści ORLEN Team, Adam Tomiczek i Maciej Giemza. Pierwszy z nich zakończył oes na 13., a drugi na 14. miejscu. W klasyfikacji generalnej zajmują odpowiednio 12. oraz 13. miejsce.

Środowy etap był pętlą prowadzącą wokół stolicy Mongolii, Ułan Bator. Zawodnicy startowali z punktu oddalonego jedynie dwa kilometry od ich biwaku. Trasa prowadziła przez wyschnięte koryta rzeczne, niskie wzgórza oraz stepy Mongolii. Zawodnicy przemieszczali się też przez kamieniste płaskowyże, mijając po drodze słone jeziora. Trasa etapu oraz warunki na niej panujące sprzyjały szybkiej jeździe.

– To był bardzo długi i szybki etap. Kilka kruczków w nawigacji spowodowało, że popełniłem  pewne błędy, które kosztowały mnie trochę czasu. Ostatecznie jestem  jednak zadowolony z jazdy. Dzisiejszy etap był etapem maratońskim, w związku z czym nie mieliśmy możliwości serwisowania motocykla. Moj sprzęt sprawował się bardzo dobrze i dotarłem na metę bez żadnych awarii.– powiedział po wtorkowym etapie Adam Tomiczek,  motocyklista ORLEN Team.

To był najdłuższy odcinek specjalny całego rajdu, rozwijaliśmy bardzo duże prędkości, jechaliśmy po szybkich, utwardzonych drogach, a średnia prędkość wynosiła około 100 km/h. To dużo, zwłaszcza, , że cały czas jechaliśmy w terenie. Od 300 kilometra zaczął mi doskwierać prawy nadgarstek – odezwała się stara kontuzja. Z tego powodu musiałem trochę zwolnić. Dziś walczymy, by doprowadzić nadgarstek do ładu, żeby od jutra dalej trzymać dobre tempo  – podsumował swój występ Maciej Giemza z ORLEN Team.

Środowy etap wygrał Sam Sunderland, który równocześnie objął prowadzenie w klasyfikacji generalnej. W klasyfikacji juniorów (do 25 roku życia), w której rywalizują motocykliści ORLEN Team, prowadzi Luciano Benavides. Adam Tomiczek zajmuje w trzecie, a Maciej Giemza czwarte miejsce. Piąty etap rajdu Silk Way, o długości ponad 364  kilometrów, będzie prowadził z Ułan Bator do Mandalgovi.

Klasyfikacja juniorów:

  1. Luciano Benavides: 09:44:06 / 2. José Cornejo: 10:13:26 / 3. Adam Tomiczek: 10:32:21 / 4. Maciej Giemza: 10:39:31

źródło: ORLEN Team

Partnerzy

facebook youtube