Mistrzostwa Europy Kobiet i Młodzików w Rajdach Trial
Sample Image
Tor Motocrossowy- Woj. Kujawsko-Pomorskie-Paterk koło Nakła nad Notecią
19 maja 2009

ME w motocrossie quadów w Gdańsku

W dniach 16 i 17 maja na torze przy ulicy Borkowskiej w Gdańsku rozegrane zostały Mistrzostwa Europy w motocrossie quadów. We wszystkich trzech wyścigach bezkonkurencyjny okazał się Paul Holmes. Na drugim i trzecim miejscu w klasyfikacji generalnej z liczbą 60 punktów uplasowali się kolejno Niemiec Stefan Schreiber oraz Matthieu Ternynck z Francji. Do niedzielnych zawodów zakwalifikowało się sześciu z siedmiu naszych reprezentantów. Wśród nich najwięcej punktów zdobył Damian Rajczyk, który po trzech wyścigach wywalczył ostatecznie 8. pozycję.

Damian Ratajczyk: Zawody w Gdańsku były dla mnie bardzo ciężkie. Tor po przejeździe sidecarów był bardzo nierówny i praktycznie nie dało się wyprzedzać. W sobotę podczas treningów zaliczyłem poważną rolkę, po której zastanawiałem się nad dalszym udziałem w zawodach. Jednak odbudowałem sprzęt i zdecydowałem, że jadę. W pierwszym wyścigu poszło mi słabo i zająłem dopiero 18. miejsce, ale w drugim i trzecim biegu, w których zająłem 8. pozycję, było już znacznie lepiej.