1 października 2008
HISTORIA RAJDU PARYŻ-DAKAR: YAMAHA XT

Mistrzostwa Okręgu Białostockiego w MX

Wasilków

Wasilków W ubiegłą niedzielę na nowym torze w Wasilkowie odbyła się I runda MOB w Motocrossie pod patronatem burmistrza Wasilkowa. Zabawa ropoczęła się uroczystym otwarciem toru przez pełnomocnika burmistrza. Tym razem pogoda była idealna, na starcie stanęło 61 zawodników w 5 klasach i podziwiała ich cała masa kibiców.

Na początek na starcie stanęeli najmłodsi. W kl. Młodzik bezkonkurencyjny w obu biegach był Wojciech Kozłowski z Sochaczewa, drugie miejsce zajął zawodnik z Białegostoku, Kamil Stolarczyk “Offroad”. Warto dadać, że łokieć w łokieć rywalizowała z nimi jedyna amazonka – Monika Kaniewska – i uplasowała się na 3. pozycji.

W juniorach tym razem frekwencja nie dopisała i zgłosiło się tylko 3 zawodników. Pierwszy bieg padł łupem Sebastiana Baranowskiego.

Największe emocje u kibiców wzbudzały wyścigi klas MX1 i MX2. Na początek na starcie stanęli zawodnicy z kl. MX2. Już na końcu prostej startowej upadł faworyt zawodów Rafał Kiczko, na prowadzenie wysunąłem się ja i Józek Sawicki z Offroad B-stok. Kolejność taka utrzymywała się przez ¾ wyścigu, ale pod koniec dało o sobie znać przeziębienie i zostałem wyprzedzony przez młodszych kolegów, którzy byli lepiej tego dnia dysponowani.

W kl. MX1 sytuacja była mniej dramatyczna, już na starcie prowadzenie objął Paweł Puciłowski z Offroad i nie oddał go do mety, za jego plecami walkę toczyli Wacław Chrabelski i Paweł Karliński z NKM.

W Quadach wygrał Łukasz Bereziecki z MKM przed Sebastianem Małyszko z OFFROAD Białystok i Wojciechem Mierzwińskim również MKM.

Po doświadczeniach z pierwszego biegu do drugiego zawodnicy wyruszyli z większym “ogniem”. W kl. Młodzik jak już wspomniałem wygrał Kozłowski, drugi miejsce tym razem zajął Dawid Mulawa, a trzeci był Kamil Stolarczyk.

W Juniorach tym razem wygrał Kamil Tomaszewski przed Sebastianem Baranowskim i Marcelem Olszewskim.

W MX2 już na starcie na prowadzenie wysunął się Rafał Kiczko, a tuż za nim ja i Józek Sawicki. Kolejność taka utrzymywała się przez kilka okrążeń, ale pech znów dał o sobie znać. Po lądowaniu na płasko jednego ze skoków skręciłem kostkę i pojechałem do gipsowni, a Rafałowi chwilę później posłuszeństwa odmówiła Yamaha. W ten sposób szczęśliwym zwyciężcą zawodów i posiadaczem mikorfali został Józek Sawicki, drugi był Marcin Sawicki z NKM, a trzeci Daniel Bołtromiejuk z Quercusa Romanówka.

W kl. Open scenariusz w drugim wyścigu był podobny jak w pierwszym biegu. Paweł Puciłowski “Faza” odjechał rywalom na bezpieczną odległość (½ okrążenia) i kontrolował sytuację. Drugie miejsce zajął Hubert Strzeliński, trzeci był na Hondzie Wacław Chrabelski.

W kl. Quad wygrał po raz drugi Bereziecki, drugi tym razem był Mierzwński, a trzecie miejsce zajął Artur Mulawa.

Zdaniem kilku uczestników jedyną rysą w organizacji zawodów był błąd w chronometrażu, przez co skrócono trening i pierwszy bieg w kl. MX2 – Przepraszamy i postaramy się uniknąć takich błędów w przyszłości.

Wszyscy zawodnicy, którzy stanęli na podium, zostali obdarowani nagrodami – dodam tylko, że suma nagród wynosiła ponad 5000zł! Dziękujemy sponsorom!

A kibice i pozostali zawodnicy mogli wziąć udział w loterii, gdzie główną wygraną był skuter i inne atrakcyjne nagrody!

Zapraszamy na kolejną rundę do Wasilkowa 19.10.2008 – w szczególności zawodników  licencjonowanych – w przyszłym roku na tym obiekcie odbędą się zawody rangi MP!

Tym razem organizatorem będzie Meksykański Klub Motorowy i miejmy nadzieję, że podtrzymają wysoki poziom imprezy:)