MP w Człuchowie
12 sierpnia 2009
Pokaż wszystkie

Mistrzostwa Polski- Trial w Nowym Targu

Sample Image W miniony weekend 8-9 sierpnia 2009 r. rozegrana została, zorganizowana przez Auto Moto Klub "Gorce", V-VI runda Mistrzostw Polski w Trialu. Przy pięknej słonecznej pogodzie do zawodów przystąpiło 61 zawodników, w tym 16 zagranicznych. W pierwszym dniu zawody zdominował Józef Topór-Mądry (AMK Nowy Targ).

Sample Image Na kolejnych stopniach podium uplasowali się jego klubowi koledzy Gabriel Marcinów oraz Konrad Legutko. W Pucharze Polski walka była bardziej wyrównana. Pierwsze miejsce przypadło zawodnikowi MKS Trial Ochotnica Zbigniewowi Gołdyniowi. Kolejną pozycję w klasyfikacji zajął Robert Musiał (KKCiM Smok Kraków), a na trzecim miejscu podium zawody ukończył Krzysztof Guroś (AMK Nowy Targ).
Konkursową Jazdę Motocyklem Classic Trial w pierwszym dniu wygrał Piotr Serek z Automobilklubu Krakowskiego. W niedzielę kontynuowano zmagania, rozgrywając VI rundę Mistrzostw Polski i IV rundę Pucharu Polski. W klasyfikacji Mistrzostw Polski pierwsza trójka z poprzedniego dnia w identycznej kolejności zameldowała się na mecie. Ponownie zdecydowanie zwyciężył zawodnik gospodarzy Józef Topór-Mądry, pozostawiając w pokonanym polu Gabriela Marcinów oraz Konrada Legutko.

Krzysztof Korzeniak (KKCiM Smok Kraków) bezbłędnie pokonał trasę przygotowaną dla uczestników Pucharu Polski zajmując pierwsze miejsce. Kolejni zawodnicy, którzy uzupełnili podium to Zbigniew Gołdyń i Krzysztof Guroś (AMK Nowy Targ). Konkursowa Jazda Motocyklem Classic Trial ponownie należała do Piotrka Serka.

Zawody zakończyły się sukcesem. Organizatorzy przygotowali dla kibiców szereg atrakcji, m.in. przejazd zawodników ulicami Nowego Targu oraz koncert "Trial Country 2009", przy którym widzowie bawili się do późnych godzin wieczornych.