Wyniki czwartej rundy AMA Supercrossu [VIDEO]
31 stycznia 2022
MXDG Dąbrowa Górnicza – nowości w sezonie 2022
3 lutego 2022
Pokaż wszystkie

Za dziewięć tygodni w Izraelu rozpoczną się Mistrzostwa Świata Hard Enduro. W tym sezonie zawodnicy rywalizować będą w ośmiu rundach. Do serii dołączyły trzy nowe wydarzenia, do kalendarza wraca Erzbergrodeo, ale niestety wypada z niego polska runda – HERO Challenge.

Mistrzostwa Świata Hard Enduro bez HERO Challenge w 2022

Seria rozpocznie się 5-7 kwietnia od wydarzenia Minus 400 w Izraelu. Miesiąc później zawodnicy udadzą się do drugiej nowej lokalizacji, tym razem w Serbii. 18-20 maja druga runda mistrzostw zagości na górzystych pustkowiach tego kraju podczas Xross Hard Enduro Rally. Trzecią rundą będzie Erzbergrodeo, które powraca po dwóch latach przerwy spowodowanej pandemią koronawirusa.

Na lipiec zaplanowano dwie rundy europejskie: włoskie Red Bull Abestone, które w swojej pierwszej edycji w 2021 roku podbiło serca i zawodników i kibiców, oraz kultowe Red Bull Romaniacs. Natomiast sierpień zawodnicy spędzą w Ameryce Północnej. Najpierw powalczą w TKO w Tennessee 13 i 14 sierpnia, a dwa tygodnie później w Red Bull Outliers w Kanadzie, które jest trzecim nowym wydarzeniem w serii (27 i 28 sierpnia).

Gospodarzem rundy finałowej będzie Aguilar de Campoo, gdzie podczas Hixpania Hard Enduro 7-9 października poznamy nowego mistrza świata.

Jonny Walker races at Hixpania Hard Enduro in Aguilar de Campoo, Spain on October 2, 2021.

W pierwszej wersji kalendarza ujęta była także polska runda – HERO Challenge. Jednak WESS po konsultacjach z zawodnikami i zespołami oraz w porozumieniu z organizatorem, postanowił w 2022 usunąć wydarzenie z oficjalnego kalendarza. HERO Challenge odbędzie się w tym roku, jednak bez statusu mistrzostw świata, aby powrócić do serii w 2023 w lepszym, jeszcze bardziej ekstremalnym formacie.

Winfried Kerschhaggl – szef Mistrzostw Świata Hard Enduro: – Przygotowania do 2022 roku idą pełną parą, ponieważ do rundy otwarcia pozostało zaledwie dziewięć tygodni. Pomimo trudnych warunków z powodu Covid, rok 2021 okazał się niesamowitym rokiem inauguracyjnym mistrzostw. Był to dowód na to, że pomimo wszelkich niepewności, w Hard Enduro zawsze gwarantowane są wyjątkowe wyścigi. Z niecierpliwością czekamy na wydarzenia Minus 400, Xross i Red Bull Outliers, które są nowe w serii i mamy pewność, że każde z nich doda do niej coś wyjątkowego. Witamy ponownie Red Bull Erzbergrodeo. Mimo, że bawiliśmy się świetnie podczas HERO Challenge w 2021 roku, uzgodniliśmy z organizatorami, że roczna nieobecność w kalendarzu da czas na przekształcenie toru i okolic w prawdziwy obiekt Hard Enduro, jakim jest w stanie się stać. W miarę jak seria się rozwija, staramy się zawsze słuchać zawodników, branży i fanów, aby zapewnić jak najlepsze mistrzostwa.

Mistrzostwa Świata Hard Enduro 2022

Runda 1 – 5-7 kwietnia – Minus 400, Izrael
Runda 2 – 18-21 maja – Xross, Serbia
Runda 3 – 16-19 czerwca – Red Bull Erzbergrodeo, Austria
Runda 4 – 9-10 lipca – Red Bull Abestone, Włochy
Runda 5 – 26-30 lipca – Red Bull Romaniacs, Rumunia
Runda 6 – 13-14 sierpnia – Red Bull TKO, USA
Runda 7 – 27-28 sierpnia – Red Bull Outliers, Kanada
Runda 8 – 7-9 października – Hixpania Hard Enduro, Hiszpania

Więcej o serii znajdziecie na STRONIE, a wyniki zeszłorocznej edycji TUTAJ.

Partnerzy

facebook youtube