ORLEN MXMP: najlepsi motocykliści ponownie zawitają do Gdańska
2 września 2021
ORLEN MXMP w Lipnie – galeria zdjęć
5 września 2021
Pokaż wszystkie

Mistrzostwa Świata Hard Enduro coraz bliżej. Harmonogram wydarzenia

Emocje, adrenalina, ryk silników. Mistrzostwa Świata FIM Hard Enduro zbliżają się wielkimi krokami! Już za 10 dni najlepsi zawodnicy globu zmierzą się w dwudniowej rywalizacji podczas szóstej rundy cyklu – zawodów HERO Challenge w Dąbrowie Górniczej.

Mistrzostwa Świata Hard Enduro coraz bliżej

To właśnie 11-12 września światowa czołówka zawodników powalczy o punkty w klasyfikacji generalnej Mistrzostw Świata FIM Hard Enduro na niesamowicie wymagających trasach na torze MXDG przy ulicy Zakawie i w Fabryce Pełnej Życia.

Podczas rywalizacji w Dąbrowie Górniczej spotkamy topowych zawodników jak: Manuel Lettenbichler – aktualny lider klasyfikacji generalnej Mistrzostw Świata FIM Hard Enduro, Billy Bolt – zwycięzca serii World Enduro Super Series z 2018 oraz aktualny Mistrz Świata SuperEnduro, Taddy Błażusiak – pięciokrotny Mistrz Ameryki w AMA EnduroCrossie oraz sześciokrotny Mistrz Świata SuperEnduro, Jonny Walker – wielokrotny zwycięzca Red Bull 111 Megawatt, czy też Alfredo Gomez – dwukrotny triumfator zawodów Erzbergrodeo.

Poza Błażusiakiem, w starciu najmocniejszej grupy startowej, reprezentować nas będzie trzech młodych i utalentowanych zawodników: Dominik Olszowy – zwycięzca ubiegłorocznej edycji zawodów HERO Challenge, Oskar Kaczmarczyk – Mistrz Polski SuperEnduro oraz Emil Juszczak – Wicemistrz Świata SuperEnduro Juniorów.

Mistrzostwa Świata Hard Enduro coraz bliżej

Zawody rozpoczną się od sobotniego prologu na torze MXDG Dąbrowa Górnicza. 27 najlepszych zawodników zakwalifikuje się do wieczornego wyścigu SuperEnduro w niesamowicie klimatycznym miejscu zlokalizowanym w sercu Dąbrowy Górniczej – Fabryce Pełnej Życia. To kompleks opuszczonych, starych fabryk w ścisłym centrum miasta, gdzie powstanie specjalnie przygotowany tor przebiegający przez byłe zakłady. Wyścig odbędzie się wieczorem przy sztucznym oświetleniu, w akompaniamencie elektryzującej muzyki. Zawodnicy będą walczyć o lepszą pozycję startową podczas niedzielnego wyścigu.

Wejście dla kibiców jest darmowe.

W niedzielę uczestnicy zostaną podzieleni na dwie grupy, zgodnie z czasami uzyskanymi w sobotnim prologu. Poranek rozpocznie się dwugodzinnym wyścigiem dla drugiej grupy. Na bramce startowej pierwszej, najmocniejszej grupy stanie 120 zawodników z najlepszymi czasami z prologu, którzy zmierzą się w trzygodzinnym wyścigu głównym.

Zostań częścią pierwszej w historii odsłony Mistrzostw Świata FIM Hard Enduro w naszym kraju i kibicuj światowej czołówce zawodników oraz polskim reprezentantom!

Harmonogram wydarzenia

Sobota, 11 września (tor MXDG + Fabryka Pełna Życia)
10:00 – 15:00 – Prolog – tor MXDG
18:00 – treningi SuperEnduro oraz sesja autografów – Fabryka Pełna Życia
19:30 – wyścigi SuperEnduro
21:00 – koniec wyścigów SuperEnduro
21:30 – After Party na paddocku – tor MXDG

Niedziela, 12 września (tor MXDG)
9:00 – start wyścigu grupy 2
11:00 – koniec wyścigu grupy 2
12:30 – start wyścigu grupy 1 – wyścig główny
15:30 – koniec wyścigu grupy 1
15:45 – dekoracja zwycięzców

Więcej informacji na STRONIE i Facebooku.
Wydarzenie znajdziesz TUTAJ.
Organizator: Agencja Sport UP
Strona cyklu Mistrzostw Świata FIM Hard Enduro.

Mistrzostwa Świata Hard Enduro coraz bliżej

Partnerzy

facebook youtube