Rajd Dakar 2022: informacje o przyszłorocznej edycji
17 maja 2021
I runda Mistrzostw Polski i Pucharu Polski Supermoto na Autodromie Słomczyn
21 maja 2021
Pokaż wszystkie

Mistrzostwa Świata Hard Enduro czekają na wznowienie serii

Po trudnościach, które dotknęły pierwszą rundę Mistrzostw Świata Hard Enduro podczas Extreme XL Lagares, a następnie doprowadziły do ​​odwołania tegorocznego Red Bull Erzbergrodeo, seria jest gotowa do silnego odbicia po tym bezprecedensowym podwójnym rozczarowaniu.

Mistrzostwa Świata Hard Enduro czekają na wznowienie serii

Jeśli chodzi o planowane pierwsze dwie rundy, ten rozdział jest już zamknięty. Teraz FIM i WESS GmbH z niecierpliwością czekają na wznowienie tegorocznej serii i możliwość dostarczenia zarówno zawodnikom, jak i fanom, różnorodnej i ekscytującej mieszanki wydarzeń przez pozostałą część sezonu.

Kolejnych sześć rund sprawi, że inauguracyjna seria zostanie zapamiętana z wszystkich właściwych powodów, a jednocześnie godnie ukoronuje pierwszego w historii Mistrza Świata FIM Hard Enduro. Następnym przystankiem i wznowieniem serii będzie nowe wydarzenie – Abestone Hard Enduro we Włoszech, które przywita zawodników w jednym z najbardziej malowniczych zakątków świata. Po nim pojawią się kolejne ustalone rundy: Red Bull Romaniacs w Rumunii, Red Bull TKO w USA, Hero Challenge w Polsce, Hixpania w Hiszpanii i wreszcie GetzenRodeo w Niemczech.

Mistrzostwa Świata Hard Enduro czekają na wznowienie serii

Winfried Kerschhaggl – menedżer Mistrzostw Świata Hard Enduro: – W sporcie enduro chodzi o pokonywanie wyzwań. Chociaż wszyscy nie mogli się doczekać Extreme XL Lagares, wydarzenia, które w normalnym roku dałoby nam niesamowity początek serii, sytuacja jest taka, jaka jest. Rozczarowujące i frustrujące dla wszystkich zaangażowanych, ale musimy iść dalej i skupić się na wielu pozytywach, które czekają naszą serię. Oczywiście odwołanie Red Bull Erzbergrodeo to również ogromna strata, ale tego też nie można zmienić i znowu musimy patrzeć w przyszłość. W Mistrzostwach Świata Hard Enduro pozostało sześć wyjątkowych wydarzeń i chociaż być może będziemy musieli trochę poczekać, zanim znowu zaczniemy się ścigać, łącząc dobrze ugruntowane i lubiane wydarzenia z ekscytującymi nowymi wyścigami, seria niewątpliwie spełni oczekiwania zawodników, mediów i fanów Hard Enduro. Chcemy podziękować zawodnikom za zrozumienie i oferujemy wszystkim organizatorom pełne wsparcie.

John Collins – Dyrektor Komisji FIM Enduro:Było tak wiele podniecenia i oczekiwania w związku z nowymi Mistrzostwami Świata, więc absolutnie zrozumiałe jest głębokie rozczarowanie ze względu na okoliczności niezależne od wszystkich zaangażowanych, że początek serii nie poszedł zgodnie z planem i punkty mistrzowskie nie mogły zostać przyznane w rundzie otwarcia. To powiedziawszy, wszyscy jesteśmy gotowi ciężko pracować, iść naprzód i zapewnić, że następnych sześć wydarzeń, które będą teraz definiować pierwszą edycję Mistrzostw Świata Hard Enduro, będzie wielkim sukcesem i umieści serię na mapie najważniejszych wydarzeń. W imieniu FIM chciałbym podziękować naszemu promotorowi i wszystkim kluczowym interesariuszom, w tym zawodnikom, producentom, zespołom i sponsorom za ich wyrozumiałość i nieustające wsparcie.

Pozostałe rundy Mistrzostw Świata Hard Enduro 2021

  • 10-11.07 – Abestone Hard Enduro – Włochy
  • 27-31.07 – Red Bull Romaniacs – Rumunia
  • 13-15.08 – Red Bull TKO – USA
  • 11-12.09 – HERO Challenge – Polska
  • 1-3.10 – Hixpania Hard Enduro – Hiszpania
  • 29-30.10 – GetzenRodeo – Niemcy

Więcej o serii znajdziecie na STRONIE.

Partnerzy

facebook youtube