Jeremy McGrath sprzedaje swoje rancho
2 grudnia 2018
World of X Games na Extreme Sports Channel
3 grudnia 2018
Pokaż wszystkie

Mistrzostwa Świata SuperEnduro już w ten weekend – wywiad z Billy Boltem

Inauguracyjna runda Mistrzostw Świata SuperEnduro, a wraz z nią najlepsi zawodnicy globu już za niecały tydzień zawitają do Krakowa. Czas poznać głównych bohaterów tego widowiskowego wydarzenia.

8 grudnia będzie wieczorem pełnym niezapomnianych wrażeń oraz niespodziewanych zwrotów akcji. To właśnie wtedy sześciokrotny Mistrz Świata – Tadeusz Błażusiak powróci w rodzinne strony, aby zmierzyć się ze swoimi największymi rywalami. Na bramce startowej obok najbardziej utytułowanego zawodnika naszego kraju staną m.in. obecny Mistrz Ameryki EnduroCross – Colton Haaker, zeszłoroczny Mistrz Świata SuperEnduro – Cody Webb czy pierwszy w historii zwycięzca prestiżowej serii zawodów World Enduro Super Series – Billy Bolt. W walce o pierwsze zwycięstwo klasy PRESTIGE w sezonie 2019 nie zabraknie również pozostałych, czołowych zawodników tej wymagającej dyscypliny, a wśród nich trzech kolejnych reprezentantów naszego kraju: Emila Juszczaka, Grzegorza Kargula oraz Sylwestra Jędrzejczyka.

Lista startowa klasy JUNIOR napawać będzie wszystkich biało-czerwonych kibiców dumą i optymizmem – wystartuje w niej aż sześciu młodych, utalentowanych Polaków – Dominik Olszowy, Oskar Kaczmarczyk, Kacper Panek, Maciej Więckowski, Piotr Potasiewicz oraz Aleksander Gotkowski.

W ramach oczekiwania na to widowiskowe wydarzenie o najwyższej, światowej randze, postanowiliśmy zadać kilka pytań jednemu z pretendentów do podium – Billem’u Boltowi, który aktualnie dzierży tytuł Wicemistrza Świata SuperEnduro:

– Kiedy po raz pierwszy zrozumiałeś, że chcesz zostać profesjonalnym zawodnikiem?

– Nie jestem pewien, kiedy po raz pierwszy zdałem sobie z tego sprawę. Pamiętam tylko, że zawsze chciałem nim zostać. Nie mam żadnych wspomnień, bym chciał być kimś innym, więc sądzę, że ta myśl towarzyszyła mi od urodzenia.

– Kto był Twoim największym idolem gdy rozpoczynałeś karierę?

– Nie mogę się zdecydować na jednego idola z okresu gdy dorastałem, więc wybiorę trzech. Travis Pastrana, Dougie Lampkin i Valentino Rossi.

– Dlaczego SuperEnduro? Co w nim najbardziej lubisz?

– Lubię SuperEnduro ponieważ jest to miks wszystkich dyscyplin. Jest techniczne, ścigasz się ramię w ramię, są skoki, zakręty, jest wszystko. Ścigasz się naprawdę blisko ze swoimi rywalami i ta atmosfera! Wszyscy bardzo ciężko walczymy na torze, ścinając się nawzajem, jednak po wyścigu jesteśmy dobrymi kumplami, którzy po zejściu z toru wspólnie wypiją piwo. Lubię tę atmosferę!

– Jak przygotowujesz się do rywalizacji podczas SuperEnduro?

– Przed sezonem SuperEnduro dużo czasu spędzam w Hiszpanii, by tam trenować. Pogoda jest tam o wiele lepsza niż w Anglii, jest więcej typowo SuperEndurowych torów. Trenowanie przed SuperEnduro jest o wiele łatwiejsze niż przed Hard Enduro – musisz ścigać się tylko przez 6 minut przejazdu plus jedno dodatkowe okrążenie. Możesz się do niego o wiele lepiej przygotować i dokładniej zaplanować swój trening. Za wiele się jednak nie zmienia. Nadal moim głównym zajęciem jest jazda na motocyklu, jednak możesz się lepiej przygotować robiąc 6-minutowe przejazdy i tak dalej.

– Twoja ulubiona przeszkoda?

– Nie mam ulubionej przeszkody, lubię wszystko co trudne, z czym inni zawodnicy nie mogą sobie poradzić. Najtrudniejsze sekcje to zazwyczaj jazda na krawędzi, albo niewyobrażalnie wielkie skoki, których nikt inny nie będzie chciał przelecieć – uwielbiam takie. Tym zajmuję się przez większość czasu.

– Dwusuw czy czterosuw?

– Czterosuw!

– Czy podejrzewasz kto będzie Twoim największym rywalem podczas inauguracyjnej rundy sezonu w Krakowie?

– Nie mam pojęcia, nie jestem nawet pewny kto startuje w całym cyklu Mistrzostw Świata SuperEnduro. Z pewnością będzie wielu utalentowanych zawodników – w zeszłym roku blisko zwycięstwa była aż szóstka zawodników, więc było ciasno. Jestem pewien, że ktokolwiek będzie jechał w tegorocznym cyklu będzie równie dobry i zawzięty.

– W takim razie życzymy powodzenia i do zobaczenia w Krakowie!

– Mam nadzieję, że wszyscy przyjedziecie do Krakowa 8 grudnia, by zobaczyć to, w czym jesteśmy najlepsi! 🙂

Video z pełnym wywiadem ze zwycięzcą cyklu World Enduro Super Series – Billy Boltem

Na wydarzenie zaprasza patron honorowy wydarzenia, zwycięzca Rajdu Dakar 2015 – Rafał Sonik.

Bilety na krakowską, inauguracyjną rundę sezonu, do nabycia na www.eventim.pl oraz w salonach Empik.

Więcej informacji na STRONIE i na Facebooku

Wydarzenie TUTAJ

Organizator – Agencja Sport UP

źródło i zdjęcia: informacja prasowa
dodała: Ruda

Partnerzy

facebook youtube