Red Bull Enduro Liga – gdzie odbędzie się finał na żywo?
28 września 2021
Wyniki jedenastej rundy MXGP [VIDEO]
4 października 2021
Pokaż wszystkie

Tegoroczną edycję Motocross of Nations wygrała drużyna Włoch. Polacy ponownie dostarczyli nam wielu emocji, niestety drugi raz z rzędu nasza reprezentacja otarła się o Finał A.

Motocross of Nations 2021 – galeria zdjęć

Tomasz Wysocki, Gabriel Chętnicki i Jakub Barczewski zawzięcie walczyli o awans do wyścigów głównych, niestety przegrali to starcie z drużyną Finlandii, która zwyciężyła w Finale B.

Wróćmy jeszcze raz na tor w Mantui za sprawą zdjęć autorstwa MarGaret Photography.

Silna ulewa i burza z piorunami towarzyszyły niedzielnym wyścigom w Mantui. Pomimo tego zespoły narodowe przy mocnym wsparciu swoich kibiców ostro walczyły o najważniejsze drużynowe trofeum w motocrossie. Na trudnym, mokrym torze upadków nie brakowało, a losy zwycięstwa ważyły się do samego końca rywalizacji.

Motocross of Nations 2021 – galeria zdjęć z wyścigów

Wygrana Włoch ważyła się do samego końca. Zacięta walka Alessandro Lupino o utrzymanie siódmej pozycji do ostatnich metrów trzeciego wyścigu przyniosła Antonio Cairoliemu upragnioną wygraną w MXoN, której jeszcze nie miał na koncie.

Holendrzy, ze świetnie jadącym tego dnia Herlingsem (1-1) zajęli drugie miejsce uzyskując wynik gorszy o zaledwie jeden punkt od Włochów. Wpływ na rezultat drużyny miały wypadki Glenna Coldenhoffa i Roana van de Moosdijka, którzy kilkakrotnie byli zmuszeni gonić stawkę.

Trzecie miejsce wywalczyli Brytyjczycy. W klasie MXGP Ben Watson uzyskał wynik 3-4, pomimo groźnego wypadku w ostatnim wyścigu. Szczęśliwie Ben miał dużą przewagę nad resztą stawki i stracił tylko jedną pozycję na rzecz Glenna Coldenhoffa. Bardzo dobrze pojechał Shaun Simpson uzyskując wynik 12-6 pomimo zerwanego więzadła w kciuku, a Conrad Mewse dorzucił do wyniku swoją najlepszą pozycję (14. miejsce), dzięki czemu Brytyjczycy stanęli na podium drugi raz z rzędu ze stratą tylko dwóch punktów do zwycięskich Włochów.

Motocross of Nations 2021 – galeria zdjęć z Mantui

Relację z tegorocznej edycji Motocross of Nations znajdziecie TUTAJ, a pełne wyniki TUTAJ.

Partnerzy

facebook youtube