Tadeusz Błażusiak o wygranej we Florence
14 września 2009
Koszulka Bartka Ogłazy- aukcja charytatywna
15 września 2009

Motocrossowy PP w Chojnie

13 września 2009 na torze motocrossowym w Chojnie została rozegrana VII i ostatnia w tym sezonie runda Pucharu Polski w Motocrossie. Do zmagań zgłosiło się 52 zawodników, którzy rywalizowali w klasach MX65, MX85, MX1 i MX2.

Niezbyt optymistyczne prognozy pogody zaczęły się sprawdzać już podczas treningu kwalifikacyjnego poprzez coraz to mocniejsze opady, które podczas pierwszego biegu przechodziły chwilami w ulewny deszcz, jednak końcówka zawodów i dekoracja zwycięzców odbywała się w przebłyskującym już słońcu.

W najmłodszej klasie MX65 wystartowało 11 zawodników, a zwycięzcą w obu wyścigach został Jan Ratajski z KM Cross Lublin. W klasie MX85 rywalizowało również 11 zawodników, a dwukrotnie wygrał Adam Tomiczek z UKS Wiraż Cieszyn.

Najliczniej wystartowali zawodnicy klasy MX2, choć było ich tylko 21. Najszybszy w obu wyścigach okazał się Tomasz Wysocki z KM Cross Lublin. Klasa MX1 zgromadziła na starcie 9 zawodników; w pierwszym wyścigu zwyciężył Wojciech Kuształa z MK Jasam Lidzbark Warmiński, a w drugim Dawid Kruk z ŁKM Łowicz.

Podczas ostatniej rundy rozgrywek poznaliśmy także zwycięzców w klasyfikacji generalnej Pucharu Polski 2009, a zostali nimi w poszczególnych klasach:

MX6 – pierwsze miejsce Jan Ratajski KM Cross Lublin, drugie Maciej Sagan KM Cross Lublin, a trzecie Alan Mendelewski,

MX 85 – pierwsze miejsce Adam Tomiczek UKS Wiraż Cieszyn, drugie Dawid Konkol AMK Poltarex Człuchów, a trzecie miejsce Michał Krech Motoklub Olsztyn,

MX2 – pierwsze miejsce Tomasz Wysocki KM Cross Lublin, drugie Bartosz Sawczuk Motoklub Olsztyn, a trzecie Oskar Barański,

MX1 – pierwsze miejsce Mirosław Kowalski AMK Poltarex Człuchów, drugie Dawid Kruk ŁKM
Łowicz, a trzecie Wojciech Kuształa MK Jasam Lidzbark Warmiński.

Po zakończeniu zawodów na uroczystej kolacji zostały wręczone puchary w klasyfikacji generalnej.