Zobaczcie podsumowanie sezonu MXGP 2020
3 grudnia 2020
Caballero East River Cup – nowy cykl imprez już w przyszłym roku
7 grudnia 2020
Pokaż wszystkie

MXGP: aktualizacja kalendarza na sezon 2021

Poznaliśmy aktualizację kalendarza wydarzeń „towarzyszących” MXGP, które zostały zaplanowane na sezon 2021. Do harmonogramu, po rocznej przerwie, wracają Mistrzostwa Świata Juniorów oraz Drużynowe Mistrzostwa Europy – Motocross of European Nations.

Pierwszą wprowadzoną aktualizacją jest zmiana terminu Grand Prix Portugalii. We współpracy z Águeda Action Club (ACTIB) i Federaçao de Motociclismo de Portugal (FMP) podjęto decyzję o przeniesieniu rundy w Agueda z 9 maja na 16 maja. Mistrzostwa Świata w Motocrossie powrócą na portugalski tor po rocznej przerwie spowodowanej pandemią COVID-19.

Ponadto ogłoszono powrót Mistrzostw Świata Juniorów. Megalopolis w Grecji będzie gościć najmłodszych i najbardziej obiecujących zawodników z całego świata, co jest gwarancją weekendu pełnego niesamowitych wyścigów. Wydarzenie było pierwotnie zaplanowane na 2020 rok, ale zostało odwołane. W 2021 roku zaplanowano je na 31 lipca.

W przyszłym roku zawodniczki i zawodnicy ponownie staną na bramkach startowych Motocross of European Nations. Drużynowe Mistrzostwa Europy, które przez trzy lata gościły w Gdańsku, tym razem odbędą się we Włoszech. 2 i 3 października w Riola Sardo na Sardynii, drużyny z całej Europy powalczą o tytuł mistrzowski.

Wraz z powrotem Monster Energy Motocross of Nations, które zaplanowane jest na 25-26 września na torze Imola we Włoszech, powraca również Puchar Europy YZ bLU cRU. Ponownie zobaczymy więc młodych, utalentowanych zawodników Yamahy walczących o miejsca na podium podczas dorocznego Superfinału, w którym wezmą udział najlepsi zawodnicy jeżdżący na motocyklach YZ125, YZ85 i YZ65.

Całościowo, kalendarz wszystkich wydarzeń sygnowanych przez Infront Moto Racing wygląda imponująco. Tak, jak wyglądał w „czasach przed pandemią”. Mamy nadzieję, że rok 2021 będzie łaskawszy, niż ten powoli mijający, i uda się zrealizować wszystkie plany wyścigowe.

Partnerzy

facebook youtube