Jarvis wygrywa Erzbergrodeo, Błażusiaka nie omija pech
4 czerwca 2018
Wszystkie drogi prowadzą do Gdańska!
5 czerwca 2018
Pokaż wszystkie

Grand Prix Wielkiej Brytanii i równocześnie dziewiąta runda Mistrzostw Świata w Motocrossie za nami. Widzowie zgromadzeni na torze Matterley Basin byli świadkami chyba najlepszego ścigania w sezonie jak do tej pory. W obu klasach, zwłaszcza pomiędzy zawodnikami z góry tabeli, walka była bardzo zacięta i równie widowiskowa. Ostatecznie GP Wielkiej Brytanii padło łupem Herlingsa i Jonassa.

Zarówno w MX2 jak i MXGP najzacieklej walczyli odpowiednio: Pauls Jonass i Jorge Prado oraz oczywiście Jeffrey Herlings i Antonio Cairoli.

Walka była zacięta i tylko dlatego, że Cairoli zaliczył upadek wskutek wjazdu Herlingsa w pierwszym wyścigu, Włoch dojechał na metę ze stratą niemal 12 sekund. W drugim wyścigu już się tak podejść nie dał i ukończył bieg sekundę na Holendrem.

Poniżej wspomniana sytuacja.

Ostro, ale bez takich akcji było również w MX2 pomiędzy Jonassem i Prado.

Najlepsze momenty z obu klas możecie zobaczyć poniżej.

W klasyfikacji generalnej MX2 prowadzi Pauls Jonass z przewagą 28 punktów nad Jorge Prado, trzeci jest Thomas Kjer Olsen. W MXGP nadal na fotelu lidera Jeffrey Herlings z przewagą 54 punktów nad Antonio Cairolim. Trzecie miejsce zajmuje Clement Desalle ze stratą 122 punktów do lidera.

Pełne wyniki: TUTAJ

Kolejna runda Mistrzostw Świata MX już w nadchodzący weekend we Francji.

dodała: Ruda
zdjęcia: MXGP

Partnerzy

facebook youtube