Wyniki siódmej rundy MXGP. Gajser nie do zatrzymania we Włoszech [VIDEO]
10 maja 2022
Ruszyła rejestracja na Enduro Sprinty w Dąbrowie Górniczej
16 maja 2022

Druga runda Mistrzostw Polski w Motocrossie na kompleksie tras MXDG w Dąbrowie Górniczej przeszła do historii. Zapraszamy do obejrzenia obszernej relacji zdjęciowej z tego wydarzenia.

Na bramkach startowych stanęło blisko 180 zawodniczek i zawodników, wśród których oprócz mocnej polskiej reprezentacji, pojawili się również zawodnicy z Litwy i Łotwy.

W sobotę zwycięzcą klasy MX2 został Piotr Szczepanek, który uplasował się w klasyfikacji indywidualnej wydarzenia zaraz przed Bartoszem Jaworskim oraz Filipem Seniukiem.

Klasę Masters zdominował Maciej Zdunek wraz z braćmi Kędzierskimi – Karolem oraz Łukaszem. W Mastersach 50+ na najwyższym stopniu stanął Andrzej Szalbierz, zaś podium dopełnili Arkadiusz Mirecki oraz Sebastian Gryga.

W klasie MX85. pierwsze miejsce zajął Dawid Zaremba, drugie Michał Psiuk, trzeci był Szymon Masarczyk.

W niedzielę w klasie MX Open dominował Tomasz Wysocki, a podium uzupełnili Karol Kruszyński oraz Maciej Zdunek.

W klasie Kobiet najszybsze były: Adrija Skudutyte, Karolina Jasińska oraz Anna Stecjuka.

W klasie MX125 niepodzielnie rządził Bartosz Jaworski, na drugiej pozycji uplasował się Jan Rompkowski, a na trzeciej Mikołaj Stasiak.

Najlepsza trójka wśród najmłodszych zawodników startujących w klasie MX65 to: Jakub Pućkowski, Jakub Celek oraz Tymoteusz Dąbrowski.

Przed zawodniczkami i zawodnikami jeszcze pięć rund tegorocznej serii MXMP. Najbliższa z nich odbędzie się 20 i 21 maja w Chełmnie, a tydzień później cykl zawita do Lipna.

Później po miesięcznej przerwie, która nie będzie dotyczyć klas MX65 i MX85, zawodnicy spotkają się w Strykowie. W ostatni weekend lipca natomiast wielkie ściganie zawita do Człuchowa. Finałowa runda serii MXMP odbędzie się 10 i 11 września w Gdańsku.

Szczegółowe wyniki można znaleźć na tej stronie.