Monster Energy Supercross
Sexton i Tomac wygrywają rundę Supercross w Arlington
23 lutego 2020
motocross
Mistrzostwa Polski Strefy Południowej 2020 – motocross kalendarz
25 lutego 2020
Pokaż wszystkie

W sobotę, 22 lutego, zawodnicy zmierzyli się w drugiej rundzie konkursu zespołowego. FMX of Nations w Berlinie nie rozczarował. Po piątkowym zwycięstwie drużyny Reszty Świata, zespół Niemiec był głodny rewanżu. Trudno się dziwić, team dowodzony przez Luca Ackermanna, dominował w rywalizacji drużynowej dwa lata z rzędu. Zapowiadała się zacięta batalia na grube tricki.  

W konkursie Freestyle, Kai Haase, który dzień wcześniej wylądował swojego pierwszego Frontflipa na dirt, postawił wszystko na jedną kartę i wykonał ten sam trick, tylko bez trzymania kierownicy. Frontflip No Hands zdecydowanie zachwycił sędziów i Kai wygrał w swojej grupie, pokonując Javiera Villegasa i Maikela Melero.

W drugiej grupie Jamie Squibb pokonał Marca Pinyola i Hannesa Ackermanna. W  grupie „śmierci” zmierzyli się: Luc Ackermann, Josh Sheehan oraz: Antonio Navas i Rocky Florensa. Luc pojechał na maxa i wykonał między innymi: 360-tkę, Frontflipa i Double Backflipa. Taki zestaw dał mu trzy punkty przewagi nad Joshem Sheehanem. Antonio i Rocky ponownie zaprezentowali FMX w tandemie. Wykonali między innymi swoją własną wersję body variala. Podobnie jednak jak w piątek, sędziowie nie byli wyrozumiali i ocenili ich najniżej.

W konkursie Best Whip najlepiej swój motocykl łamał Kai Haase, który pokonał w finale Jamie’go Squibba i Marca Pinyola.

W kolejnej dyscyplinie, którą był występ synchroniczny, tym razem najlepiej ocenieni zostali Josh Sheehan i Javier Villegas. Zawodnicy zaprezentowali: Seat Grab Indy Flipy, Ruler Flipy oraz Lazy Boy Flipy.

Ostatnim konkursem był Best Trick. Marc Pinyol wykonał swojego pierwszego Surfer Tsunami Flipa na długim dystansie. Antonio Navas i Rocky Florensa wylądowali Tandem Flipa One Hand. Kai Haase ponownie wykonał Frontflipa No Hands. Josh Sheehan i Luc Ackermann zaskoczyli wszystkich wykonując swoje Double Backflipy jeden po drugim, co sprawiło, że publiczność zgromadzona w Mercedes Benz Arenie eksplodowała.

Zespół Niemiec zwyciężył nad zespołem Reszty Świata różnicą zaledwie dwóch punktów. Reprezentacja Hiszpanii zajęła trzecie.

Najlepsze tricki Berlin 22.02.2020
Klasyfikacja FMX of Nations 22.02.2020

1. Niemcy 437
2. Reszta Świata 435
3. Hiszpania 354

FMX

1. Jamie Squibb  51
2. Marc Pinyol 49
3. Hannes Ackermann 40

1. Kai Haase 64
2. Javier Villegas 56
3. Maikel Melero  49

1. Luc Ackermann 61
2. Josh Sheehan 58
3. A. Navas/R. Florensa 34

Best Whip

1. Kai Haase 100
2. Jamie Squibb 80
3. Marc Pinyol 70

Synchro

1. Reszta Świata 100
2. Niemcy 80
3. Hiszpania 70

Best Trick

1. Niemcy – Luc Ackermann/Kai Haase 92
2. Reszta Świata – Josh Sheehan/Javier Villegas 90
3. Hiszpania – Navas-Florensa/Marc Pinyol 82

Ruda
zdjęcia: NIGHT of the JUMPs

Partnerzy

facebook youtube