Science of Supercross – cieżarówki teamowe
22 maja 2019
5 rzeczy, które musicie wiedzieć o Erzbergrodeo
25 maja 2019
Pokaż wszystkie

Już jutro, 25 maja, Mistrzostwa Świata FMX zawitają po raz pierwszy w historii do Zurychu. Organizatorzy zapowiadają, że będzie nowa rampa, nowe tricki i nowy motocykl w rywalizacji. A gdyby ktoś zastanawiał się dlaczego Zurych zamiast Bazylei? Przeniesienie szwajcarskiego przystanku do dużo większego miasta, które gospodarzem będzie po raz pierwszy, otwiera serię na nową publiczność. Ale nie tylko.

Zurych zamiast Bazylei

Przez 12 lat, zawodnicy rywalizujący w Bazylei narzekali na jedną rzecz. Mały tor. Nie da się ukryć, że St. Jakobshalle miała małą płytę, a co za tym idzie bardzo ciasny tor, który nie wybaczał błędów. Nie jeden z zawodników przez lata „przywitał się” tam ze ścianą. A raczej i na szczęście z materacami wysłaniającymi. W Zurychu warunki maja być o wiele lepsze. Oby!
Na torze widzowie zobaczą między innymi Mistrzów Świata, Mistrzów Europy, zwycięzców: X Games, Nitro World Games i Red Bull X-Fighters. Maikel Melero, Luc Ackermann, Pat Bowden, Filip Podmol, Petr Pilat, Kai Haase, Brice Izzo, i Hannes Ackermann to zawodnicy, którzy wystartują jutro w Zurychu.

Skład uzupełni Szwajcar, który ma na swoim koncie medale X Games, pierwszy w historii tytuł Mistrza Świata FMX oraz zwycięstwo w serii Red Bull X-Fighters – Mat Rebeaud. Mat, jako pierwszy zawodnik w historii, wystąpi podczas NIGHT of the JUMPs na elektrycznym motocyklu.

Nowy trick, customowa rampa, te same kontrowersje?

Natomiast Jeremy Rouanet, który ma na swoim koncie body varial Ruolette planuje zaprezentować Front Flair- trick, który wymyślił i jako pierwszy wykonał Tom Pages. Do tego potrzebna jest specjalna odmiana quarter pipe’a, co nie raz budziło kontrowersje podczas wygrywanych przez Pages rund Red Bull X-Fighters. Czy wątpliwości pojawia się i tym razem? Zobaczymy, kiedy rampa wjedzie na tor w Hallenstadion i jak sobie z nią będzie radzić francuski zawodnik.

Poza konkursem Freestyle, rozegrane zostaną także Best Whip i konkurs na najlepsze Synchro.

Więcej informacji oraz jutrzejsze wydarzenie możecie śledzić na: www.NIGHToftheJUMPs.com

zdjęcia: NIGHT of the JUMPs
autor: Ruda

Partnerzy

facebook youtube