Tim Gajser Mistrzem MXGP
19 sierpnia 2019
Motocross of Nations 2019 – zespoły
21 sierpnia 2019
Pokaż wszystkie

W minioną sobotę, 17 sierpnia, po raz czwarty już Nitro World Games powróciło do Utah. Wśród wielu dyscyplin sportów akcji nie mogło zabraknąć sportów moto. Zawodnicy zmierzyli się na quarter pipe i w konkursie Best Trick. Sprawdźcie video z najbardziej odjechanego konkursu FMX na świecie.

Konkurs skoku wzwyż na quarter pipe był obecny na Nitro World Games już po raz drugi. Prawie 11-metrowy set up dawał zawodnikom pole do popisu. Najwyżej wyleciał z niego Corey Creed, który ustanowił nowy rekord z wysokością 13,89 metra. Zeszłoroczny zwycięzca, Colby Raha był drugi, a Tyler Bereman trzeci. W takiej samej kolejności zawodnicy zajęli miejsca na podium wcześniej tego miesiąca podczas X Games.
Video z konkursu – poniżej.

W konkursie Best Trick riderzy czarowali, przyprawiali o zawał, ale przede wszystkim po raz kolejny pokonywali własne granice. Każdy z zawodników miał możliwość wykonania dwóch tricków, lepsza nota liczyła się w ostatecznej klasyfikacji. Pojawiły się więc: Dead Body Flip, Double Grab Flip, Surfer Take Off to… Traum Turn (!) jak nawał go sam autor Davi Johnson, Front Flip Heelclicker, Front Flip Captain Morgan, Double Backflip No Hands i kilka innych mocnych tricków. W tym ten zwycięski. Sprawdźcie sami poniżej.

Best Trick wyniki

1Pat Bowden96.00
2Josh Sheehan89.00
3Davi Johnson88.33

zdjęcie: Nitro World Games
dodała: Ruda

Partnerzy

facebook youtube