Kalendarze FIM Super Enduro, Enduro i Cross Country na 2020
24 lipca 2019
Polacy na starcie w Loket
26 lipca 2019
Pokaż wszystkie

Nowy X-cross już w sprzedaży

Gdy przygotowywaliśmy ten numer X-cross do druku, polski motocross przeżył wielką tragedię. Podczas zawodów w Lublinie Łukasz Lonka, wielokrotny mistrz Polski uległ bardzo poważnemu wypadkowi. Urazy były tak ciężkie, że po kilku dniach zmarł. To prawdziwy szok dla całego motocyklowego środowiska zwłaszcza, że Łukasz był nie tylko ikoną polskiego motorsportu, ale także człowiekiem będącym wzorem dla wielu naszych zawodników, zwłaszcza tych najmłodszych. Oddajemy mu hołd, jesteśmy myślami z Jego najbliższymi. Życie jednak toczy się dalej, choć ten tragiczny wypadek na pewno odbije swoje piętno w świadomości wielu ludzi.


Sezon w pełni… trwa batalia o mistrzowskie tytuły we wszystkich dyscyplinach motocyklowych. Staramy się być nie tylko na tych najwyższej rangi jak ORLEN MXMP (Orneta, Człuchów) ale także tam, gdzie pojawiają się riderzy dla których zawody to nie zawsze walka o zwycięstwo. Już sam fakt uczestniczenia w nich dostarcza wielu jeźdźcom tak niezbędnej do ich życia adrenaliny. Jesteśmy też pełni podziwu dla tych, którzy podejmują wyzwanie organizacji zawodów w nowych formatach jak choćby lubelski East MX Cup. Na pierwszą edycję zjechała cała polska czołówka, a także znakomici riderzy zza granicy, w tym startujący w MŚ Czesi. Dobrze radzą sobie także organizatorzy zawodów strefowych, na których pojawia się coraz więcej zawodników mimo że aura na przełomie czerwca i lipca zgotowała im prawdziwą łaźnię. Ściganie w temperaturze powyżej 30 stopni może zniechęcić, jednak nie motocyklistów z krwi i kości.

A na świecie? Fantastycznie rozwija się WESS, alternatywa dla Mistrzostw Świata Enduro. Bierze w nim udział coraz liczniejsze grono Polaków na czele z Tadkiem Błażusiakiem, dlatego zachęcam gorąco do przeczytania relacji z Hixpanii i ErzbergRodeo. Zaskakująco natomiast przebiega rywalizacja w MXGP, w której wielki pech dotknął dwóch pretendentów do mistrzowskiego tytułu. Nie zobaczymy już na maszynie startowej kontuzjowanego Cairolego, a i starty Herlingsa także stoją pod znakiem zapytania. Byliśmy w Kegums, we Francji, w Teutschenthal skąd przywieźliśmy relacje z pierwszej ręki. Bogato ilustrowane reportaże to nie tylko komentarze wyników, ale również rzut oka za „kulisy” wielkiego sportu, gdzie również dużo się dzieje. Opowiada o nich m.in. znakomity rider Jago Geerts. Naszymi rozmówcami są także świetny czeski hardendurowiec David Cyprian, zwycięzca m.in. Beskid Hero. Mamy także „donosy” z własnego podwórka, na którym coraz głośniej o imprezach w Mrągowie. O recepcie na sukces opowiadają Tomek Piórkowski i Andrzej Goleń. Dla ciekawych nowinek z rynku moto polecamy testy Tubliss Łukasza Kręcichwosta, dla dziewczyn szukających dla siebie motocykla prezentację KTM Freeride 250 ujeżdżanej przez Mary Lu (plus super grafika autorki artykułu), a o swojej miłości do Sherco piszą Maciek Brawata i Patrycja Komko. Hitem będzie zapewne także artykuł o ortezach… 3D. Bo kosmiczna technologia wkracza również do sportu motocyklowego. Tyle na zachętę, życzymy miłej lektury i widzimy się na torach.

źródło: X-cross

Partnerzy

facebook youtube