ORLEN MXMP: tytuły Mistrzostw Polski w Motocrossie rozdane w Więcborku
18 października 2021
Wyniki trzynastej rundy MXGP z Hiszpanii [VIDEO]
19 października 2021
Pokaż wszystkie

Tegoroczna seria Mistrzostw Polski w Motocrossie zakończyła się w miniony weekend w Więcborku. Zawodniczki i zawodnicy walczyli o ostatnie w sezonie punkty, a ich walkę uwieczniła dla was MarGaret Photography.

ORLEN MXMP: galeria zdjęć z Więcborka

W sobotę i niedzielę poznaliśmy mistrzynie i mistrzów Polski w motocrossie. Podczas ORLEN MXMP emocji nie brakowało, a mimo niskich temperatur na Torze Plebanka było wyjątkowo gorąco.

Zarówno sam tor, jak i infrastruktura przygotowana przez gospodarzy WKM Więcbork, była jak zawsze na wysokim poziomie.

W sobotę na starcie zobaczyliśmy klasy: MX85, MX Kobiet, MX2 oraz MX Masters. Mistrzami Polski zostali odpowiednio: Bartosz Jaworski, Anna Stecjuka, Szymon Staszkiewicz i Karol Kędzierski.

ORLEN MXMP: galeria zdjęć z Więcborka – sobota

Rywalizacja była ostra, a do rozstrzygnięć na miarę miejsc na podium sezonu dochodziło czasem w ostatnim wyścigu. Tak było chociażby w klasie Kobiet, w której na trzecim miejscu swój debiutancki sezon w tej kategorii ukończyła Wiktoria Kupczyk.

W niedzielę do rozegrania pozostały już tylko klasy: MX65, MX125 i MX Open. Ta ostatnia z wielkim nieobecnym, urzędującym Mistrzem Polski, Tomaszem Wysockim, który podczas pierwszego wyścigu klasy MX2 doznał kontuzji wykluczającej go z dalszej rywalizacji.

ORLEN MXMP: galeria zdjęć z Więcborka – niedziela

W przypadku niedzielnych wyścigów, ich wyniki miały znaczący wpływ na ostateczny kształt klasyfikacjach generalnych. Mistrzostwo Polski wywalczyli: Michał Psiuk (MX65), Aleh Makhnou (MX125) i Szymon Staszkiewicz (MX Open).

W klasyfikacji klubowej dominowały dwa kluby: MX Lipno i CAMK Człuchów. Pierwsi zgarnęli mistrzostwo w kategorii juniorów i drugie w seniorach, a drudzy złoto w seniorach i srebro w juniorach. Trzecie miejsca wywalczyły w kategorii juniorów ŁKM Łowicz, a w kategorii seniorów WKM Więcbork.

Przed nami teraz zimowa przerwa. Czas na odpoczynek, regeneracje oraz treningi przygotowujące do sezonu 2022, który mamy nadzieję będzie niemniej emocjonujący, niż ten właśnie zakończony.

Szczegółową relację z ostatniej rundy ORLEN MXMP znajdziecie TUTAJ, a pełne wyniki sprawdzicie TUTAJ.

Partnerzy

facebook youtube