X Games – znamy pierwsze nazwiska
27 kwietnia 2018
Zwycięzców w Monster Energy Supercross poznamy dopiero za tydzień
30 kwietnia 2018
Pokaż wszystkie

Pięć pierwszy rund z zaplanowanych dwudziestu w Mistrzostwach Świata w Motocrossie 2018 już się odbyło. Teraz MXGP rusza do Orlyonok nad Morzem Czarnym, gdzie odbędzie się Grand Prix Rosji. Tor ten gości rundę Mistrzostw Świata w Motocrossie drugi rok z rzędu i tym razem zawody odbędą się w najbliższy poniedziałek i wtorek ze względu na przypadające wtedy w Rosji święta.

 

MXGP

 

W zeszłym roku MXGP Rosji odbywało się w ciężkich warunkach spowodowanych dużym opadem deszczu. Tym razem wszystkie prognozy zapowiadają bardzo dobrą pogodę na najbliższe dni. Jak do tej pory w 2018 roku rywalizacja toczy się między dwoma zawodnikami Red Bull KTM Factory Racing Jeffreyem Herlingsem i Antonio Cairolim. Liderem jest Holender, ale więcej okrążeń na prowadzeniu przejechał Włoch. W ubiegłym roku najlepszy w Orlyonok okazał się Clement Desalle z Monster Energy Kawasaki Racing Team i to Belg jest głównym kandydatem do przerwania zwycięskiej passy „pomarańczowych”. Jednak pech Desalla podczas zawodów w Portugalii sprawił, że stracił on pozycję na podium na rzecz Romaina Febvre z Monster Energy Yamaha. Francuz ma całkiem udany start tego sezonu i z pewnością chciałby jeszcze włączyć się do walki. Warto także bacznie obserwować Gautiera Paulin z Rockstar Energy Husqvarna Factory Racing oraz Tima Gajsera z zespołu HRC. Na największe wsparcie kibiców może liczyć Evgeny Bobryshev z BOS GP.

MXGP klasyfikacja generalna top 10: 1. Jeffrey Herlings (NED, KTM), 241 points; 2. Antonio Cairoli (ITA, KTM), 225 p.; 3. Romain Febvre (FRA, YAM), 169 p.; 4. Clement Desalle (BEL, KAW), 165 p.; 5. Gautier Paulin (FRA, HUS), 147 p.; 6. Glenn Coldenhoff (NED, KTM), 140 p.; 7. Jeremy Van Horebeek (BEL, YAM), 132 p.; 8. Tim Gajser (SLO, HON), 113 p.; 9. Jeremy Seewer (SUI, YAM), 110 p.; 10. Maximilian Nagl (GER, TM), 88 p.

 

MX2

W MX2 Red Bull KTM Factory Racing również dominuje, a to za sprawą Paulsa Jonassa i Jorge Prado. Łotysz prowadzi w klasyfikacji, ale po bardzo dobrym początku sezonu stracił kilka cennych punktów na rzecz Hiszpana. Trzecie miejsce zajmuje Thomas Kjer Olsen z Rockstar Energy Husqvarna Factory Racing. Wynik ten zawdzięcza równej i pewnej jeździe, która dała mu czterokrotnie miejsce w TOP 3 podczas 5 tegorocznych rund. W MX2 wystartuje Vsevolod Brylyakov, dla którego będzie to pierwsza okazja, żeby pokazać się przed własnymi kibicami podczas Grand Prix. Z udziału w ubiegłorocznym wykluczyła go kontuzja.

 

MX2 klasyfikacja generalna TOP 10: 1. Pauls Jonass (LAT, KTM), 216 points; 2. Jorge Prado (ESP, KTM), 202 p.; 3. Thomas Kjer Olsen (DEN, HUS), 185 p.; 4. Ben Watson (GBR, YAM), 141 p.; 5. Jed Beaton (AUS, KAW), 129 p.; 6. Vsevolod Brylyakov (RUS, YAM), 115 p.; 7. Conrad Mewse (GBR, KTM), 100 p.; 8. Hunter Lawrence (AUS, HON), 99 p.; 9. Calvin Vlaanderen (RSA, HON), 97 p.; 10. Henry Jacobi (GER, HUS), 96 p.

Partnerzy

facebook youtube