Herlings doznał kontuzji podczas treningu
15 czerwca 2018
Tomac i Plessinger wygrywają IV rundę Lucas Oil Pro Motocross
18 czerwca 2018
Pokaż wszystkie

Ottobiano ugości MXGP w ten weekend

Mistrzostwa Świata w Motocrossie wkraczają właśnie w drugą połowę. Runda Fiat Professional MXGP w Ottobiano stanowi półmetek serii. Zawodnicy po raz drugi w tym sezonie zawitają do Włoch.

 

MXGP

 

Mimo, że podczas tej rundy Jeffrey Herlings pauzuje, to i tak Holender utrzyma pozycję lidera dzięki uzbieranym punktom. Herlingsa doznał kontuzji podczas treningu, ale zgodnie z zapowiedziami już wkrótce będzie wstanie wrócić do jazdy. Nieobecność Holendra jest na rękę jego koledze z zespołu KTM Factory Racing Team Antonio Cairolemu, który zwyciężył na tym torze w zeszłym roku. Poprzednia runda niebyła całkiem udana dla Clementa Desalle z Monster Energy Kawasaki Racing Team. Trzeci w klasyfikacji generalnej Belg zajął we Francji miejsce po za podium, a rok temu w Ottobiano był 7. Tuż za pierwszą trójką trwa rywalizacja dwóch francuskich zawodników Romain Febvre z Monster Energy Yamaha Factory MXGP ma 27 punktów przewagi nad Gautierem Paulin z Rockstar Energy Husqvarna Racing Team. Tim Gajser z Team HRC zajął w zeszłym tygodniu we Francji miejsce na podium i widać, że Słoweniec z tygodnia na tydzień jest coraz szybszy. Jeżeli wróci do swojej szczytowej formy to może jeszcze trochę zamieszać w tym sezonie.

 

MXGP top 10: 1. Jeffrey Herlings (NED, KTM), 486 punktów; 2. Antonio Cairoli (ITA, KTM), 424 p.; 3. Clement Desalle (BEL, KAW), 351 p.; 4. Romain Febvre (FRA, YAM), 323 p.; 5. Gautier Paulin (FRA, HUS), 296 p.; 6. Tim Gajser (SLO, HON), 295 p.; 7. Glenn Coldenhoff (NED, KTM), 267 p.; 8. Jeremy Seewer (SUI, YAM), 226 p.; 9. Jeremy Van Horebeek (BEL, YAM), 219 p.; 10. Maximilian Nagl (GER, TM), 177 p.

 

MX2

 

W zeszłym tygodniu Jorge Prado z Red Bull KTM Factory Racing zmniejszył swoją stratę do kolegi z zespołu Paulsa Jonass – lidera w klasyfikacji generalnej MX2. Stał się również Hiszpanem z największą ilością wygranych w historii Mistrzostw Świata w Motocrossie. Za zawodnikami KTM toczy się również rywalizacja między dwójką z Rockstar Energy Husqvarna Thomasem Kjer Olsenem i Thomasem Convingtonem. Pierwszy z nich jeździe dosyć równo w tym roku, ale to Amerykanin w 2017 stawał w Ottobiano na podium.

MX2 top 10: 1. Pauls Jonass (LAT, KTM), 434 punktów; 2. Jorge Prado (ESP, KTM), 418 p.; 3. Thomas Kjer Olsen (DEN, HUS), 328 p.; 4. Ben Watson (GBR, YAM), 305 p.; 5. Calvin Vlaanderen (RSA, HON), 259 p.; 6. Jago Geerts (BEL, YAM), 217 p.; 7. Jed Beaton (AUS, KAW), 216 p.; 8. Thomas Covington (USA, HUS), 211 p.; 9. Henry Jacobi (GER, HUS), 187 p.; 10. Michele Cervellin (ITA, YAM), 187 p.

Partnerzy

facebook youtube