ORLEN MXMP: wielki finał sezonu odbędzie się w Więcborku
13 października 2021
Rajd Maroka: etapowe podium. Rafał Sonik nadal na czele Pucharu Świata
14 października 2021
Pokaż wszystkie

Pechowa awaria, Sonik stracił pozycję w Rajdzie Maroka

We wtorkowy poranek Rafał Sonik pokonał dojazdówkę do odcinka specjalnego i… dalej już nie pojechał. W quadzie dziewięciokrotnego zdobywcy Pucharu Świata doszło do niespodziewanej awarii, która uniemożliwiła my kontynuowanie jazdy. Krakowianin po usunięciu usterki będzie mógł stanąć na starcie piątego, ostatniego etapu Rajdu Maroka, ale stracił szansę na dobry wynik.

Pechowa awaria, Sonik stracił pozycję

Dziś zdarzyła mi się bardzo rzadka usterka – relacjonował Rafał Sonik po powrocie na biwak. – Rano na dojazdówce zepsuł mi się wtrysk, albo map sensor. Niestety nie dało się tego naprawić ani na trasie, ani przed startem oesu. Skutek jest taki, że straciłem pozycję w rajdzie, ale na pewno dziś to naprawimy i jutro wyjadę na ostatni etap. Jeżeli go ukończę, zostanę sklasyfikowany i nadal będę się liczyć w walce o Puchar Świata.

Pod nieobecność Sonika na trasie, etap padł łupem Aleksandra Maksimowa, który był o niespełna dwie minuty szybszy od lidera – Manuela Andujara. Oesowe podium uzupełnił Jerome Connart. Za nie ukończenie etapu, Rafał Sonik otrzyma kilkunastogodzinną karę. Oznacza to utratę szans na kolejne rajdowe podium.

Pechowa awaria, Sonik stracił pozycję

Nie wolno się poddawać. Dzisiaj był dzień z pechem, ale jutro znów może być dobrze. Oczywiście nie odbuduję już strat w tym rajdzie, ale w całym sezonie jeszcze nic straconego – zapewnił z uśmiechem polski mistrz.

W środę zaplanowano ostatni etap Rajdu Maroka. Zawodnicy pokonają 291km odcinka specjalnego i nieco ponad 150km drogi dojazdowej.

Wyniki 4. etapu
1. Aleksander Maksimow (RUS) 4:52.21
2. Manuel Andujar (ARG) +1.55
3. Jerome Connart (FRA) +11.03

-. Rafał Sonik (POL) DNF

Klasyfikacja Rajdu Maroka
1. Manuel Andujar (ARG) 18:20.45
2. Aleksander Maksimow (RUS) +18.31
3. Alexandre Giroud (FRA) +1:29.09
4. Juraj Varga (SVK) +2:26.12

Więcej aktualności o Rafale znajdziecie TUTAJ.

Partnerzy

facebook youtube