23 września 2009
Sample Image
FMX Jam

Podwójne zwycięstwo braci Chareyre

Adrien and Thomas Chareyre (Haqvarna) stanęli na najwyższych stopniach podium podczas GP Andory, czyli 4. rundy Mistrzostw Świata Supermoto, która odbyła się 19 i 20 września w miejscowości Pas de la Casa. Pogoda nie sprzyjała zawodnikom – z powodu mgły i ciągle padającego deszczu niedzielną rywalizację zakończono szybciej, niż planowano – odbył się tylko pierwszy bieg.

Kwalifikacje w kl. S1 wygrał Thomas Chareyre (Husqvarna CH Racing). Francuz bardzo dobrze wystartował, ale po chwili jego motocykl zatrzymał się. Jednak Chareyre szybko wrócił do dalszej rywalizacji i jako pierwszy przekroczył linię mety. Drugi z braci Chareyre, Adrien, także okazał się najszybszym zawodnikiem w swojej klasie – wygrał sobotni bieg w kl. S2.

Gęsta mgła sprawiła, że w niedzielę odbył się tylko jeden z dwóch zaplanowanych na ten dzień wyścigów. Także i tym razem, podobnie jak w kwalifikacjach, najszybciej wystartował Francuz Adrien Chareyre. Tuż za nim jechali Thomas Chareyre, Gerald Delepine, Thierry van den Bosch i Mauno Hermunen. Hermunen podkręcił tempo i szybko zaczął mijać kolejnych rywali – van den Boscha i Delepine’a. Fin próbował także wyprzedzić Thomasa Chareyre’a, ale ostatecznie musiał zakończyć rywalizację na trzecim miejscu. Zwyciężył szybszy z braci Chareyre – Adrien.