II runda Mistrzostw Polski ORLEN MXMP pojedzie na Mazurach
13 lipca 2021
II runda Mistrzostw Polski ORLEN MXMP w Olecku za nami
19 lipca 2021
Pokaż wszystkie

Pol Tarres wystartuje na Yamasze Tenere 700 w Red Bull Romaniacs

To już oficjalna informacja, choć jak podkreśla Tarres, nie była to najlepiej strzeżona tajemnica. 27-letni Hiszpan weźmie udział w jednym z najtrudniejszych testów Mistrzostw Świata Hard Enduro i postara się być pierwszym zawodnikiem, który ukończy rajd w kategorii Bronze na motocyklu adventure.

Pol Tarres wystartuje na Yamasze Tenere 700 w Red Bull Romaniacs

Nie będzie pierwszym, który weźmie udział w tym czterodniowym, najtrudniejszym na świecie wyścigu Hard Enduro na dużym motocyklu typu adventure. Gerhard Forster i Quinn Cody pomyślnie ukończyli rywalizację w 2017 roku na zmodyfikowanym BMW RnineT i KTM 1190 Adventure R, ale Tarres wkracza na nowy grunt.

Obaj wymienieni zawodnicy mieli problem, aby ukończyć wyścig na swoich motocyklach ADV w klasie Iron. Tarres mógłby mieć nieco łatwiej na swojej Yamasze Tenere 700, motocyklu, który jest bardziej odpowiedni do tego wyzwania. Jednak Hiszpan podniósł stawkę i będzie startować w klasie Bronze.

Pol Tarres wystartuje na Yamasze Tenere 700 w Red Bull Romaniacs

Stopień trudności codziennych tras w Romaniacsach spada z każdą klasą, ale Bronze to nie spacer po parku nawet na ważącym 110 kilogramów motocyklu enduro. A teraz dodajmy kolejne 100 kilogramów i sprawa robi się poważna.

Tarres ma talent i wie, w co się pakuje, a dodatkowo zintensyfikował swój trening, aby poradzić sobie z wyzwaniem.

Czekałem na ten moment cały rok – mówi Pol. – Na poziomie fizycznym i technicznym nie boję się. Przygotowywaliśmy się fizycznie i psychicznie od wielu tygodni, jestem silniejszy niż kiedykolwiek. Dzięki pomocy Boano we Włoszech, zrobiliśmy duży krok naprzód w przygotowaniu motocykla z nowym widelcem i tylnym zawieszeniem.

Prawdą jest, że wiemy, ale nie dokładnie, z czym się mierzymy. Wiele dni ścigania, dbania o mechanikę i jazdy bez pomyłek będzie kluczem do dotarcia do mety z motocyklem w jednym kawałku. Ale wyścigi to wyścigi i wszystko może się zdarzyć. Dotarcie do mety jest głównym celem, ale kto wie, jeśli będę miał opcję na miejsce na podium w rywalizacji z motocyklami enduro, nawet jeśli jestem w gorszej sytuacji, będę parł do przodu i nie ułatwię im tego – dodaje Pol.

Więcej o wydarzeniu znajdziecie na STRONIE.

Partnerzy

facebook youtube