21 września 2009
Michał Szuster podwójnym Mistrzem Europy !
Pokaż wszystkie

Polacy na Drużynowych ME w MX

W ostatnią niedzielę, 20 września, na ukraińskim torze w Chernivtsi rozegrane zostały Drużynowe Mistrzostwa Europy w motocrossie. Zawody, które odbyły się przy słonecznej pogodzie, obejrzało blisko 40.000 kibiców.

Polacy, w składzie: Łukasz Lonka, Łukasz Kędzierski, Łukasz Wysocki, zajęli dobre 8. miejsce, ustępując o dwa punkty Francuzom, którzy zajęli 7. pozycję. Za naszą drużyną uplasowali się m.in. Słoweńcy, którzy zdobyli taką samą liczbę punktów, a dalej zamykający pierwszą dziesiątkę Białorusini.

Tytuł mistrzowski wywalczyła drużyna Holandii (Jeffrey Herlings, Herjan Brakke, Mike Kras). Kolejne miejsce na podium zajęli Włosi (Alex Salvini, Felice Compagnone, Manuel Monni), natomiast brązowy medal przypadł w udziale reprezentacji gospodarzy (Sergiy Onypchenko, Mykola Pashchynskyi, Roman Morozov).

W zawodach sklasyfikowanych zostało 16 drużyn.