The Great Escape Rally- Żagań 2009
3 lutego 2009
Pokaż wszystkie

Polacy zwyciężyli w Red Bull 1000 w Rumunii !

Sample Image 1 lutego w rumuńskim Sibu zakończyła się trzecia edycja ekstremalnego górskiego wyścigu na skuterach śnieżnych Red Bull 1000 Trails. w klasie profesjonalistów ten największy i najważniejszy w Europie Wschodniej wyścig wygrali Polacy! Po 12 godzinach i 43 minutach jako pierwsi na linię mety dotarli: Mirosław Pamula oraz Paweł Gazela. W klasie amatorów Polacy Jarosław Drewiczewski, Tomasz Fortuna oraz Łukasz Komornicki zajęli drugie miejsce!

Sample Image W niedzielny wieczór 1 lutego trzecia edycja Red Bull 1000 Trails dobiegła końca. Wyścig odbywał się w dwóch klasach (amatorzy i profesjonaliści). W Red Bull 1000 Trails wystartowało 88 zawodników. Polskę reprezentowało aż 26 zawodników! Po dwóch dniach ciężkich zmagań ze śniegiem, mgłą oraz przeprawie na wysokości 2000 metrów na trasie 245 km, jako pierwsi na linię mety w Paltinis przybyli Polacy.

Sample ImageStartujący w klasie zawodowców reprezentanci teamu snowmobil.com.pl: Mirosław Pamula oraz Paweł Gazela najszybciej pokonali trasę zawodów. 12 godzin i 43 minuty to najlepszy czas w klasie profesjonalistów. Na drugim miejscu z czasem 12 godzin i 51 minut uplasowali się zawodnicy ze Słowenii: Marko Jager i Miha Szindler. Trzecie miejsce z czasem 13 godzin i 4 minut zajęli słowaccy reprezentanci z Hot Teamu: Vladimir Vlack i Daniel Molnar.

Sample Image W klasie amatorów w zwycięskiej trójce również znaleźli się Polacy. Pierwsze oraz trzecie miejsce przypadło gospodarzom zawodów. Zwycięzcy z teamu Vectra Racing bracia Garbacea pokonali dystans 180 km w 11 godzin i 12 minut. Drugie miejsce na podium

w klasie amatorów zajęli: Jarosław Drewiczewski, Tomasz Fortuna oraz Łukasz Komornicki z arcicat.com.pl pokonując trasę w 11 godzin i 38 minut. Trzecie miejsce z czasem 12 godzin i 43 minut zajęli rumuńscy reprezentanci teamu Aventura: Dan Simonie i Nicu Vecerdea.

źródło: informacja prasowa