X Games: Parsons i Bodin sięgnęli po złoto
30 stycznia 2017
Riola Sardo
Zobacz co się działo na torze Riola Sardo – video
31 stycznia 2017
Pokaż wszystkie
poprawić technikę

Następnym razem jak będziesz na torze, przyjrzyj się wszystkim osobom jeżdżący po trasie, zwracając uwagę na fragmenty, gdzie możesz urwać na kółku sekundy. Zrobisz to po to, żeby przyśpieszyć i poprawić technikę. To trochę jak z matematyką w szkole, nie da rady nauczyć się jej w przeciągu jednego semestru. W momencie kiedy opanujesz jedną partię materiału, przechodzisz do następnej po to, żeby w końcu wszystko razem zebrać do kupy i połączyć. Tak samo jest z motocrossem. Wybierając jeden z elementów toru, możesz odpowiednio skupić się na nim i poprawić jego wykonanie.

Motocross – pracuj na sobą, żeby poprawić technikę, szybkość i kondycję.

Zacznij od poprawiania swoich najsłabszych stron. Jeżeli masz problem z zakrętami, to możesz spróbować od tego. Oczywiście lepiej trenować poszczególne sekcje toru wcześnie z rana lub wieczorem, kiedy na torze nie ma tylu osób. Bez sensu stwarzać zagrożenia dla siebie i innych. Zacznij od podstaw, jak: poprawne hamowanie, odpowiednia pozycja lub patrzenie przed siebie. Potem dopiero myśl o prędkości.

Jeżeli już opanujesz kilka z elementów, które sprawiały ci kłopoty, to zacznij je łączyć. Wybierz kilka zakrętów pasujących tobie i zacznij je trenować jako całość. Ponownie staraj się pracować nad podstawami – jeśli je opanujesz, to przełoży się to na poprawienie prędkości i szybszą jazdę. Jeżeli będziesz musiał, to przejeżdżaj pełne okrążenie toru, ale jeśli będziesz miał możliwość bezpiecznego skracania trasy, to możesz skupić się na wybranej przez siebie sekcji.

Nie musisz skupiać się na szlifowaniu techniki przez cały rok. Pracuj również nad przyśpieszeniem swojej jazdy i wytrzymałością.  Jeżeli czujesz, że dasz radę pojechać jakiś określony czas, to dodatkowo dorzuć sobie kilka kółek; możesz również spróbować zrobić tylko kilka okrążeń, ale jak najszybszym tempem, żeby przyśpieszyć. Bądź kreatywny w treningu. Pracuj nad swoimi słabymi stronami, a nie tylko jeździj w kółko po torze, nie rozwijając się wcale lub tylko nieznacznie.

źródło: www.mxtrainingblog.com

MotoX.com.pl, Jasimierz

Partnerzy

facebook youtube