Nowa maszyna Rafała Białego
12 września 2019
Real Moto 2019 – oddajcie swój głos
13 września 2019
Pokaż wszystkie

Już pojutrze, 14 września, na hałdzie Lohberg w Dinslaken odbędzie się premierowa odsłona Red Bull Dirt Diggers. To zupełnie nowa formuła zmagań freestyle’owych oparta w znacznej mierze o freeride. Zapowiada się mocne wydarzenie!

Zawody składać się będą z trzech konkurencji, które mają za zadanie wyłonić najbardziej wszechstronnego zawodnika.

1. Snake Run – Freeride

Ten odcinek ma 125 metrów długości i składa się ze skoków dirtowych, których dystans wyniesie średnio 20 metrów. W przejeździe liczyć będą się nie tylko tricki, odległości, ale także wybór optymalnej linii. Dlatego też kreatywność zawodników będzie tutaj dodatkowym atutem. Riderzy z doświadczeniem motocrossowym i freeride’owym powinni tutaj wykorzystać swoją przewagę.

2 Compound − Freestyle Motocross

W tej sekcji dominować będą zawodnicy, którzy wolą latać z rampy. Riderzy zmierzą się w ogromnym Dirtparku, utworzonym przez zawodników dla zawodników. To będzie po prostu tor do FMX’u tylko dużo większych rozmiarów.

3 The Big Dog − Freeride raz jeszcze

Ostatnim placem zabaw, jaki dla zawodników przygotowali organizatorzy, będą dwie wielkie hopy dirtowe, na których riderzy będą mogli oddawać gigantyczne skoki o długości 35-40 metrów. To da sporo czasu na zaprezentowanie najbardziej odjechanych tricków w pełnej okazałości. Jesteśmy przekonani, że to właśnie ten tor oddzieli chłopców od mężczyzn i zapewni widzom niesamowite wrażenia.

Zasady

Mamy więc trzy wielkie tory, na których zmierzy się dziesiątka zawodników. W każdej z dyscyplin wybrany zostanie najlepszy zawodnik, a klasyfikacja generalna wskaże zwycięzcę całego eventu. Dodatkowo nagrodzeni zostaną zawodnicy w kategoriach: Best Whip, Best Trick i Best Moment.
Sędziami będą: Alvaro Dal Farra, Fabian Bauersachs i Alexey Kolesnikov. Każdy z nich będzie mógł przyznać danemu zawodnikowi od 0 do 100 punktów.

Zawodnicy

  1. Luc Ackermann
  2. Colby Raha
  3. Jamie Squibb
  4. Maikel Melero
  5. Kai Haase
  6. David Rinaldo
  7. Jarryd McNeil
  8. Brody Wilson
  9. Pat Bowden
  10. Gilles Dejong

Jak już wiemy, organizatorzy zapowiadają, że ten event na stałe wpisze się w kalendarze i już w przyszłym roku zobaczymy kolejną odsłonę. A my? Czekamy z niecierpliwością! Zarówno na premierową odsłonę już w sobotę, jak i na kolejne w 2020 roku.

Wydarzenie na Facebooku – TUTAJ

zdjęcia: Red Bull Dirt Diggers
dodała: Ruda

Partnerzy

facebook youtube