Wyniki dziesiątej rundy AMA Supercrossu Detroit. Lawrence nie do zatrzymania, Sexton wygrywa pomimo kary [VIDEO]
21 marca 2023
Przeżyjmy to jeszcze raz! Oficjalne aftermovie finałowej rundy Mistrzostw Świata FIM SuperEnduro
24 marca 2023
Pokaż wszystkie

Puchar Polski MX w długi majowy weekend w Więcborku [WYWIAD]

Mroźny poranek na torze Plebanka w Więcborku. O tej porze roku nas tu jeszcze nie było… W dobrze wszystkim znanym biurze zawodów jest jednak cieplutko, jest gorąca kawa i tradycyjne ciasteczka. Tu spotkaliśmy się z prezesem klubu WKM Więcbork Szymonem Grzegorczykiem i skarbnikiem Karolem Sobiechem.

Puchar Polski MX w Więcborku

W ostatni weekend kwietnia, ale jednocześnie w rozpoczynającą się 29 kwietnia majówkę rozegrana zostanie pierwsza runda Pucharu Polski MX i Mistrzostwa Polski Quadów. Jak idą przygotowania?

Szymon Grzegorczyk: Przede wszystkim chcemy zadbać o jak najwyższy poziom organizacyjny zawodów i zapewnić komfort zarówno kibicom jak i zawodnikom. Jest przygotowane zaplecze z ogrzewanymi sanitariatami, wyznaczyliśmy trasy dojazdowe w parku maszyn, tor jest cały ogrodzony, tak więc nie obawiamy się intruzów. Za chwilę rozpocznie się kampania promocyjna w lokalnych mediach, bowiem w tym roku postawiliśmy na profesjonalną obsługę prasową przed, w trakcie i po zawodach. Mam nadzieję, że zaniedbywany od lat marketing w motosporcie u nas zaprezentuje się z zupełnie nowej strony. Robimy wszystko, aby o pucharze zrobiło się bardzo głośno, bo to gwarantuje dużą liczbę kibiców i zainteresowanie sponsorów. Dlatego przygotowujemy dużą kampanię promocyjną zarówno w naszym regionie, jak i w województwach ościennych. To banał, ale jak sam wiesz reklama dźwigną handlu. Umowa z firmą gwarantującą  obsługę medialną na najwyższym poziomie została właśnie podpisana.

Karol Sobiech: Jesteśmy w trakcie prac, aby jak najszybciej na torze pojawiła się nowa wieża dla komentatora i nowe stanowisko dla chronometrażu, będzie nowe, wysokiej jakości nagłośnienie, przygotowujemy profesjonalne stanowisko dla komisji technicznej. Kończymy także projekt nawodnienia, tak więc jak widzisz wchodzimy w nowy sezon z rozmachem. 

Ale zrezygnowaliście w tym roku z organizacji Mistrzostw Polski

Sz.G.: Tak, mistrzostwa to zawody bardzo kosztochłonne, a my chcemy, aby nasze imprezy zachowały swój bardzo wysoki poziom. Stąd w tym roku pauzujemy, by przy mniejszych wydatkach zachować najwyższą jakość. Mamy nadzieję, że tak będzie i nikt nie będzie wyjeżdżał od nas zawiedziony.

Sport to kasa, a z tą bywa różnie…

Sz.G.: Od dawna wspierają nas władze samorządowe Więcborka (miasta i gminy), mamy także przyjaciół, którzy od kilku lat regularnie nas dofinansowują. Są to: GABI BIS Jerczyński, Firma TROCIŃSKI, Fabryka Okien KRZYSZTOPOL (właściciel Daniel Krzysztofek, zawodnik WKM Więcbork), VINCERI meble (właściciel Marek Thomas), SBN Runowo (właściciel  Bartosz Nowowiejski), Sklep Rolno-Przemysłowy CIEŚLIK (właściciel Janusz Cieślik), HELT DEWELOPER (właściciel Tomasz Helt), Przedsiębiorstwo Budowlane INŻTECH (właściciel Andrzej Kobus).

WKM Więcbork to nie tylko tor, ale także zawodnicy…

Sz.G.: Aktualnie 8 riderów startuje w Mistrzostwach i Pucharze Polski, w których największe sukcesy odniósł Wiktor Sobiech, na czołowych pozycjach plasowała się także Wiktoria Kupczyk. Skład naszego teamu póki co pozostaje bez zmian.

K.S.: Puchar Polski rozpocznie długi majowy weekend, dlatego zaproponujemy zawodnikom, aby przedłużyli swój pobyt u nas z możliwością potrenowania na naszym torze i wykorzystania jednocześnie całej infrastruktury. Mamy w pobliżu dwa jeziora, wiele zabytków, jest więc co zwiedzać. Kibice mogą skorzystać z bardzo bogatej bazy noclegowej, dlatego wszystkich zapraszamy na motocrossowy majowy weekend do Więcborka.

Źródło i zdjęcie: informacja prasowa

Partnerzy

facebook youtube