8 września 2008
Pokaż wszystkie

Łukasz Lonka ósmy w ME Juniorów w Lugau

Lugau

Lugau W miniony weekend w niemieckiej miejscowości Lugau odbyła się 11. runda Motocrossowych Mistrzostw Europy w klasie EMX 2 Junior. Warunki na torze po całonocnych opadach były bardzo trudne. Największa nadzieja polskiego motocrossu – 18-letni Łukasz Lonka – zajął w obydwu biegach 8. miejsce.

Niestety zdobyte punkty spowodowały spadek Łukasza w klasyfikacji generalnej na 4. pozycję. Pocieszający jest fakt, że do trzeciego w klasyfikacji Estończyka Ardo Kaurita Łukasz traci jedynie 6 punktów, jednak do końca sezonu została już tylko jedna runda.

Jednocześnie z klasą EMX 2 rozegrano wyścigi klasy Open. Nasz reprezentant Arkadiusz Mańk zajął w pierwszym biegu 19. pozycję.

Ostatnia runda mistrzostw w klasie EMX 2 Junior zostanie rozegrana w najbliższy weekend w miejscowości Svendborg w Danii. Trzymamy kciuki za Łukasza i mamy nadzieję na miejsce na pudle na koniec sezonu.