Eryk Gębicki
Gębicki Eryk
8 marca 2007
Karol Knap
Karol Knap
15 marca 2007
Pokaż wszystkie

Tor Motocrossowy- Woj. Małopolskie- Raciechowice (30km od Krakowa)

Dojazd:
Tor położony jest niedaleko Krakowa (ok. 30 km) w miejscowości Raciechowice. Na miejscu znajduje się duży parking, do którego można dojechać drogą asfaltową. Dojazd nie jest zbyt skomplikowany.

Od strony Krakowa: należy kierować się najpierw na Dobczyce, następnie na Wiśniową. W miejscowości Czasław należy skręcić w lewo na most (jest tam też znak kierujący na tor), następnie jechać ok. 2 km tą drogą. Tor znajduje się po prawej stronie, widać go bardzo dobrze.

Od strony Rabki/Zakopanego: na skrzyżowaniu w Mszanie Dolnej kierujemy się na Limanową/Nowy Sącz, na kolejnych światłach jedziemy prosto. Opuszczamy miasto i przez ok. 5 km jedziemy drogą na Limanową, następnie skręcamy w lewo na Wiśniową/Kasinę Wielką. Tą drogą jedziemy przez jakieś 15 km, w Wiśniowej kierujemy się na Dobczyce, gdy dojedziemy do miejscowości Czasław skręcamy w prawo (na most). Dalej tak samo jak wyżej.

Od strony Zakopanego/Nowego Targu: tutaj możliwości jest kilka, ja polecam jechać przez Mszanę Dolną, gdyż jest tam najlepsza droga.

Właściciel:
KTM Polska
T.W. Consulting Sp. z o.o.
ul. Zakliki z Mydlnik 16
30-198 Kraków

Zarządzający/ kontakt:
Szymon Szewczyk
gsm: 788 428 000
gg: 3993500
e-mail: szymon@mxraciechowice.pl

Artur Michalak:
gsm: 889554217
gg: 2498714
email: artur@mxraciechowice.pl

Opis toru:
Tor położony jest na zboczu góry, przez co jazda po nim nie jest tak monotonna. Każdy znajdzie coś dla siebie. Mamy 3 hopy, 2 podjazdy i 2 zjazdy, kilkanaście różnych zakrętów, jednego (niewielkiego) dropa oraz whoopsy. Na chwilę obecną tor w najwęższym miejscu ma ok. 3 m. Jednak na wiosnę nasz obiekt zostanie całkowicie zmodernizowany – start zostanie wyrównany i delikatnie poszerzony, usypane zostaną jeszcze co najmniej 2 hopy, także zakręty w dolnych częściach toru zostaną w odpowiedni sposób odwodnione. Głównym celem jest jednak poszerzenie toru, tak aby wyprzedzanie nie przysparzało już tylu problemów. W planach jest też dokupienie dodatkowej działki, na której zostanie zbudowany dodatkowy odcinek o długości 300 – 400 m. Wydłuży to okrążenie do 1600 – 1700 m. Postaramy się także o to, by ziemia podczas zawodów nie była tak mocno zbita. Wszystkie te zmiany będą już obowiązywać na pierwszych zawodach 17 czerwca.

Opłaty:
Na torze można jeździć motocyklem enduro, cross a także quadami. Cena za cały dzień korzystania z obiektu to 15 zł. W bliskiej odległości jest bogata baza noclegowa, więc można przyjechać np. na dwa dni. Możliwe jest także wykupienie karnetów miesięcznych i rocznych. Więcej informacji można uzyskać telefonicznie – 888 077 470. Bardzo często sami jeździmy na torze, przeważnie w soboty i niedziele.

Zapraszamy także na oficjalną stronę KTM Off-Road Centrum Raciechowice www.mxraciechowice.pl. Znajdują się tam aktualne informacje o imprezach, regulaminy oraz galerie z poprzednich zawodów.

Zdjęcia toru:

Tekst i zdjęcia: Artur Michalak
Wizualizacja: Marek Wojtyna, marek_w8@o2.pl

Partnerzy

facebook youtube