Mistrzostwa Świata w Motocrossie w Loket – galeria zdjęć
30 lipca 2021
Wyniki szóstej rundy MXGP z Lommel [VIDEO]
2 sierpnia 2021
Pokaż wszystkie

Red Bull Romaniacs: Lettenbichler wygrywa po raz trzeci [VIDEO]

Manuel Lettenbichler trzeci rok z rzędu wygrał Red Bull Romaniacs. Niemiec ukończył rywalizację z dużą przewagą, podczas gdy o dalsze miejsca na podium do końca toczyła się zacięta walka. Świetne miejsca zajęli Tadeusz Błażusiak i Dominik Olszowy.

Red Bull Romaniacs: Lettenbichler wygrywa po raz trzeci

Wygrana w dwóch etapach i dobra jazda w pozostałych dwóch dała Manuelowi trzecią wygraną w Romaniacs z rzędu. Mani przypieczętował swoje zwycięstwo w czwartym etapie najpierw niwelując sześciominutową przewagę Wade’a Younga po starcie, a następnie prowadząc do mety. Tym samym Lattenbichler wygrał rywalizację z przewagą 27 minut i 28 sekund.

Za Manim o drugie miejsce walczyli Wade Young, Mario Roman i Billy Bolt, którzy rozpoczęli dzień odpowiednio na drugim, trzecim i czwartym miejscu.

Po niemal pięciu godzinach ścigania drugie miejsce zajął Mario Roman, który pojechał imponująco i uzyskiwał najlepsze czasy pomiędzy check pointami. W generalce zajął trzecie miejsce, za Wadem Youngiem, który finałowy etap ukończył na czwartej pozycji. Trzeci na mecie był Billy Bolt. Billy ukończył rywalizację na czwartym miejscu.

Tadeusz Błażusiak w czwartym etapie uzyskał piąty czas, Dominik Olszowy był dziesiąty. Nasi reprezentanci ukończyli rywalizację w Romaniacs na szóstym i dziesiątym miejscu. To świetny wynik biorąc pod uwagę, że za nimi uplasowali się między innymi Cody Webb, czy Alfredo Gomez.

Toni Mulec wygrał ostatni etap w klasie Silver i zajął drugie miejsce w klasyfikacji generalnej za Nickiem Fahringerem, który dominował na rumuńskich trasach. Jamie Lewis zajął trzecie miejsce.

Artem Kuncevich wygrał klasę Bronze i przypieczętował swoje zwycięstwo w klasyfikacji generalnej przed zawodnikiem gospodarzy Bogdanem Butiu i Islandczykiem Ágústem Viggóssonem.

Jadący na Yamasze Tenere 700 Pol Tarres ukończył czwarty etap na 14. miejscu i został sklasyfikowany na 18. pozycji. Pol został pierwszym zawodnikiem, który ukończył klasę Bronze na motocyklu adventure.

Red Bull Romaniacs: Lettenbichler wygrywa po raz trzeci

Wyniki Red Bull Romaniacs 2021 – klasa Gold

 1. Manuel Lettenbichler
 2. Wade Young
 3. Mario Roman
 4. Billy Bolt
 5. Jonny Walker
 6. Tadeusz Błażusiak
 7. Trystan Hart
 8. Teodor Kabakchiev
 9. Michael Walkner
 10. Dominik Olszowy
 11. Sonny Goggia
 12. Cody Webb
 13. Matthew Green
 14. Alfredo Gomez
 15. Dieter Rudolf

Szczegółowe wyniki znajdziecie na STRONIE.

Partnerzy

facebook youtube